میکرولینو 2021 وارد بازار اروپا می شود

1399/10/07

میکرولینو 2021 وارد بازار اروپا می شود
شرکت میکرو موبیلیتی اعلام کرده که اولین تست های شاسی خودروی الکتریکی فوق کوچک میکرولینو 2 با موفقیت انجام شده است. به گفته این کمپانی، خودروی الکتریکی کوچک و شهری میکرولینو آماده است که در سال 2021 وارد خط تولید این کمپانی شود.

به گزارش خودروها،نسخه تکامل یافته نمونه پروتوتایپ این خودرو به زودی آماده می شود، ولی در این لحظه شاسی خالی این خودرو مورد تست قرار گرفته که تست های آن نیز در اکانت فیس بود این شرکت منتشر شده است. به گفته میکرو مبیلیتی طی اولین تست های انجام شده مشخص شد که در زمینه هندلینگ و راحتی سرنشین پیشرفت های چشمگیری در میکرولینو 2 نسبت به میکرولینو 1 داشته ایم.

نمای عقب میکرولینو 2

مراحل پیش رو تا رسیدن به نمونه تولیدی

این نسخه پروتوتایپ میکرولینو 2 قرار است که روی همین شاسی ساخته شود و این کمپانی بنا دارد که این نمونه پیش تولید را به تمامی اجزا و ادوات نسخه تولیدی مجهز کند. این اجزا شامل سقف جمع شونده، چراغ ها و تزیینات داخلی کابین هستند.

به طور کلی این شرکت قصد تولید پنج نسخه پروتوتایپ از این خودرو را دارد. انتظار می رود که تولید هر نمونه پیش تولید چند هفته ای زمان ببرد. این شرکت مدعی شده که داشبورد و چراغ های بیرونی که در تصاویر مشاهده می کنید، تماما در نسخه تولیدی میکرولینو 2 نصب خواهند شد.

نمای جلو میکرولینو 2

تاریخچه میکرو مبیلیتی

اگر طراحی این خودروی الکتریکی فوق کوچک برایتان آشناست، به این دلیل بوده که در شکل گیری آن الگوبرداری مستقیمی از ب ام و Isetta شده است. لازم است بدانید که این شرکت در سال 2015 قراردادی را با یک شرکت ایتالیایی منعقد کرد تا پروژه تولید اولین خودروی الکتریکی این شرکت یعنی میکرولینو 1 را به اجرا در آورد که این موضوع نشان از توانایی کم این کمپانی در زمینه تولید خودرو دارد.

در طی مراحل توسعه، این شرکت ایتالیایی توسط کمپانی Artega خریداری شد. قرار بود که این کمپانی خودروی میکرولینو را به تولید برساند، ولی به جای آن در سال 2019 خودروی کارولینو را تولید کرد که به طرز مشکوکی با خودروی میکرو شباهت داشت و به حد کافی متمایز از خودروی میکرو مبیلیتی نبود.

این موضوع باعث شد که میکرو مبلیتی شکایت کند و در سال 2019 یک دادگاه به نفع این شرکت رای داد؛ چراکه طراحی کارولینو به حد کافی متمایز از خودروی میکرولینو نبود و این دادگاه رای به توقف تولید کارولینو در Artega داد. این بدان معناست که کمپانی میکرو حال اجازه تولید میکرولینو را دارد.

نمای عقب میکرولینو 2

میکرولینو دقیقا چیست؟

میکرولینو یک خودروی الکتریکی دو نفره بسیار کوچک و مناسب فضاهای شهری پر ازدحام  و شلوغ بوده که در واقع تلفیقی از یک موتور سیکلت و یک خودرو است. این کمپانی در تبلیغ خود بیان کرده که میکرولینو به حد کافی برای دو فرد بزرگسال و همچنین مقداری وسیله فضا دارد.

این خودرو در حالت شارژ کامل باتری قادر است بیشینه مسافت 200 کیلومتر را طی کند و بیشینه سرعتی که قارد به حرکت بوده 90 کیلومتر بر ساعت است که کاملا مناسب فضاهای شهری است. لازم به ذکر است که میکرولینو تنها 513 کیلوگرم وزن دارد و قیمت پایه آن چیزی در حدود 12 هزار یورو اعلام شده که معادل فیات پاندا هیبرید در فرانسه است.

نمای جلو میکرولینو 2

میکرو موبیلیتی اظهار کرد که هانس پیتر کلیبیندر که مدیر مالی آئودی و همچنین مدیر شعبات مینی در آلمان بوده به هیات مشاوره این شرکت پیوسته است. وی اولین راننده آزمایشی میکرولینو در آلمان بود و قصد دارد به این شرکت در عرضه و فروش موفق میکرولینو کمک کند.