جیپ رانگلر 2024 معرفی شد

1402/01/23

جیپ رانگلر 2024 معرفی شد
سال از عمر نسل فعلی جیپ رانگلر JL گذشته است. این اسیووی آفرودی همه فن حریف در سال 2017 معرفی شد و تقریبا همان زمان بود که فورد برانکو نیز پس از سالها غیبت به میادین بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،در دنیای خودروهای فیس لیفت شده معمولا تغییر کوچک تاثیر زیادی دارد. جیپ رانگلر فیس لیفت 2024 دارای جلوپنجره ای جدید بوده که همچنان خطوط عمودی آن حفظ شده ولی ابعاد آن مقداری کوچکتر شده است. این در حالی بوده که امروزه اکثر خودروسازان به جلوپنجره های بزرگتر علاقه پیدا کرده اند. البته عرض این جلوپنجره به حدی بوده که استایل سنتی خود را حفظ کند، اما مقداری باریکتر شده است.

جیپ رانگلر 2024 فیس لیفت

تمامی مدلها به جز مدل Sahara دارای جلوپنجره با خطوط مشکی رنگ هستند و جیپ ادعا کرده که طراحی آنها با هدف خنککاری بهتر اجرا شده است. این جلوپنجره فضا را برای نصب یک وینج 3.6 تنی Warn استاندارد فراهم کرده که در نسخه روبیکان نصب می شود.

جیپ رانگلر 2024 فیس لیفت

جدا از جلوپنجره جدید، جیپ طرح های متنوعی برای رینگ های رانگلر 2024 ارائه کرده که قطر این رینگ ها بسته به تریم و سفارش مشتری از 17 تا 20 اینچ می تواند باشد. بسته به پکیج انتخابی این رینگ ها می توانند به تایرهای آفرودی با قطر تا 35 اینچ نیز مجهز شوند. همچنین با هدف بهبود آیرودینامیک آنتن فیزیکی از این خودرو حذف شده و آنتن به صورت یکپارچه در شیشه جلو قرار گرفته است.

جیپ رانگلر 2024 فیس لیفت

طراحی کابین جیپ رانگلر فیس لیفت 2024

جدا از تغییرات بیرونی، کابین جیپ رانگلر 2024 نیز تغییرات بسیار خوبی داشته است. در قسمت میانی داشبورد یک نمایشگر دیجیتالی لمسی 12.3 اینچی نصب شده که تمامی مدلها از آن بهره گرفته اند. همین موضوع سبب شده که دریچه های دایره ای شکل میان داشبورد به دریچه مستطیلی شکل تغییر پیدا کنند که درست در زیر نمایشگر قرار گرفته اند. البته دریچه های کناری همچنان دایره ای شکل هستند و باقی قسمت های کابین از نظر ظاهری تغییر چندانی نداشته است.

این نمایشگر با رابط کاربری Uconnect 5 ادغام شده که تجربه بهتری را برای کاربر رقم می زند. برای نخستین بار یک راهنمای دیجیتال مسیرهای بیراهه برای جیپ تعبیه شده که اطلاعات مسیرهای بیراهه مختلف را در نمایشگر مالتی مدیا نشان می دهد. این راهنماها شامل مسیر روبیکان کالیفرنیا، Hell Revenge در Moab و بسیاری از راه های دیگر در سراسر دنیا بوده که در نمایشگر میان داشبورد به راننده نشان داده می شود و نکته های مهم در خصوص هر مسیر و همچنین میزان سختی آن نیز نمایش داده می شود.

جیپ رانگلر 2024 فیس لیفت

تریم های جدید و امکانات جدید برای جیپ رانگلر 2024

تمامی نسخه های محبوب جیپ رانگلر برای برای نسخه 2024 هم حفظ شده اند و دو نسخه هم به جمع آنها اضافه شده است. این نسخه اسپرت S 4xe نام داشته که تریم پایه برای مدل پلاگین هیبریدی این خودرو محسوب می شود. ولی همچنان به رینگ های 20 اینچی و سیستم کمکی راننده مجهز است. نسخه روبیکان X هم تریم مجهزتر و لوکستر این خودرو بوده که به برخی از نسخه ها اضافه شده و دارای صندلی های برقی جلو با قابلیت تنظیم در 12 جهت، سیستم صوتی آلپاین با 9 بلندگو، چرم ناپا صندلی ها، دوربین های کمکی آفرود، سپرهای استیل، ترانسفر کیس فول تایم، تایرهای 35 اینچی و … است.

جیپ رانگلر 2024 فیس لیفت

تمامی مدل های روبیکان جیپ رانگلر 2024 دارای اکسل عقب سالید Dana 44 HD Full Float جدیدی هستند. نسخه های 4xe هیبریدی هم دارای پاور باکس بوده و چهار خروجی برق 120 ولتی برای تامین انرژی وسایل الکترونیکی دارند. تمامی جیپ رانگلرهای مدل 2024 دارای 85 سیستم ایمنی فعال و غیر فعال هستند که شامل کمربندهای ایمنی پیش کشنده ردیف دوم و همچنین ساختار مقاوم سازی شده جانبی برای تصادف از کنار و همچنین مقاومت بیشتر در مقابل واژگونیست.

مشخصات فنی جیپ رانگلر 2024

مشخصات فنی تمامی مدل های این جیپ همه فن حریف برای مدل 2024 تغییری نداشته. جهت یادآوری بیان می کنیم که این خودرو را می توان با موتور 2 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر، 3.6 لیتری شش سیلندر، 2 لیتری توربو پلاگین هیبریدی و روبیکان 392 هشت سیلندر 6.4 لیتری Hemi خریداری کرد. تمامی مدل ها نیز با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک عرضه می شود. البته نسخه های چهار و شش سیلندر امکان عرضه با گیربکس شش سرعته دستی را هم دارند.