نسل جدید جنسیس G90 2022 رونمایی شد

1400/09/10

نسل جدید جنسیس G90 2022 رونمایی شد
نسل فعلی سدان لوکس و فول سایز جنسیس G90 با وجود اینکه در سال 2018 رونمایی شده بود، ولی هنوز هم حس تازگی را به بیننده منتقل می کند.

به گزارش پایگاه خبری خودروها، نسل فعلی سدان لوکس و فول سایز جنسیس G90 با وجود اینکه در سال 2018 رونمایی شده بود، ولی هنوز هم حس تازگی را به بیننده منتقل می کند. البته این خودرو در سال 2018 هم نسل عوض نکرده بود و یک فیس لیفت بسیار سنگین از سدان EQ900 محسوب می شد که در سال 2015 رونمایی شده بود؛ همان سالی که هیوندای تصمیم گرفت جنسیس را به زیربرند لوکس مستقل خود تبدیل کند. حال جنسیس نسل جدید سدان لوکس G90 را معرفی کرده تا به خوبی بتواند با رقبای آلمانی خود رقابت کند.

جلوپنجره بزرگ تاج خروس مانند جنسیس G90 با دو ردیف چراغ جلو احاطه شده اند که این سبک طراحی را در سایر محصولات جدید این خودروساز لوکس کره ای مانند GV60، G70 و GV80 هم دیده بودیم. نسخه جدید جنسیس G90 از کاپوت کشیده با خطوط کم عمق و استایل منحنی گون بهره برده که به موجب آن نمای بسیار زیبا، تمیز و شکیلی را در قسمت جلوی این سدان لوکس شاهد هستیم.

جنسیس G90 2022

جنسیس G90 سفید رنگ موجود در این تصاویر، نسخه استاندارد بوده، ولی نسخه آبی رنگ مدل Long بوده که فاصله بین دو محور آن 190 میلی متر نسبت به نسخه استاندارد کشیده تر شده تا به موجب آن فضای بیشتری برای پا به خصوص در ردیف عقب برای سرنشینان در دسترس باشد. در نظر داشته باشید که این اولین باری نیست که جنسیس برای سدان پرچمدار خود نسخه Long عرضه می کند، بلکه نسخه پیشین هم در بازار کره دارای یک مدل لیموزین بود که در اوایل سال 2019 معرفی شده بود. ولی این نسخه Long قرار است که در تمام بازارهای جهانی عرضه شود و تنها محدود به بازار کره نیست.

نمای جانبی جنسیس G90 2022

هر دو نسخه معمولی و Long جنسیس G90 2022 دارای دستیگره های پاپ آپ درب ها هستند، ضمن اینکه از سایز درب عقب این خودرو به سادگی می توان نسخه معمولی را از نسخه Long تشخیص داد. جنسیس با معرفی G90 رقابت سختی را به مرسدس میباخ اس کلاس و آئودی A8 L Horch آغاز کرده است. جنسیس همچنین رینگ های 20 اینچی جدیدی را طراحی کرده که دیزاین یکی از آنها به مراتب شاخص تر از دیگر مدلهاست.

نمای عقب جنسیس G90 2022

این نسخه جدید جنسیس G90 دارای یکی از عریض ترین چراغ های راهنمای جانبی موجود در بین تمامی خودروهای دنیاست که در دو ردیف به صورت خطی مانند چراغ های اصلی جلو طراحی شده اند. همین سبک طراحی دو خطی در پروفیل عقب نیز دیده می شود و شاهد دو ردیف سرتاسری نوار LED هستیم که تمام عرض درب صندوق عقب را دربر گرفته اند. اسپویلر یکپارچه با درب صندوق عقب و همچنین خروجی اگزوز ذوزنقه ای شکل این خودرو تداعی کننده طراحی نسخه پیشین جنسیس G90 در ذهن بیننده است.

کابین جنسیس G90 2022

جنسیس در این لحظه هیچ مطلبی را در خصوص مشخصات فنی نسل جدید G90 منتشر نکرده؛ ولی اضافه شدن یک قسمت شیشه ای ثابت به ستون C این خودرو بیانگر این موضوع بوده که این سدان نسبت به نسخه پیشین خود کشیده تر شده است. جنسیس همچنین تصاویر رسمی کابین نسل جدید G90 را هم منتشر نکرده، ولی تصاویر جاسوسی منتشر شده نشان می دهند که داشبورد با نمایشگرهای دیجیتالی متعددی پر شده که خوشبختانه هنوز کلیدهای فیزیکی جداگانه برای کنترل سیستم تهویه روی داشبورد این خودرو وجود دارند و عملکرد آنها درون نمایشگر مالتی مدیا لمسی صرفا خلاصه نشده است.

جنسیس G90 2022

سخن پایانی

تمام قسمت های مبهم مربوط به نسل دوم جنسیس G90 طی هفته های پیش رو حل خواهد شد و جنسیس طی همین مدل تصاویر رسمی مربوط به کابین و اطلاعات مربوط به مشخصات فنی این سدان فوق لوکس خود را منتشر خواهد کرد.

برچسب ها:

جنسیس G90 2022 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما