نسل جدید سوزوکی S-Cross 2022 رونمایی شد

1400/09/10

نسل جدید سوزوکی S-Cross 2022 رونمایی شد
سوزوکی SX4 S-Cross در سال 2006 معرفی شد و حال سومین نسل این کراس اوور مینی با نام S-Cross و بدون عبارت SX4 در نام خود معرفی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،نسل پیشین سوزوکی S-Cross یقینا خودروی جذابی در کلاس رقابتی کراس اوورهای ساب کامپکت نبود؛ ولی نسل جدید این خودرو یک سر و گردن بالاتر بوده و از صفر طراحی شده و استایل ظاهری خشن آن کاملا نشان دهنده قابلیت های این کراس اوور تمام چرخ محرک است. سوزوکی S-Cross در مجارستان تولید می شود و دارای یک جلوپنجره بزرگ به رنگ مشکی پیانویی بوده که چراغ های LED سه تایی که طراحی مدرنی هم دارند از دو سمت احاطه شده است. آرک چرخ ها کاملا بزرگ بوده و در اطراف آنها قطعات پلاستیکی مشکی رنگ همرنگ با بدنه این خودرو استایل این کراس اوور را زیباتر از نسل قبل کرده اند. البته وجود چنین المان های پلاستیکی روی بدنه کراس اوورها امروزه ترند شده است.

نمای عقب سوزوکی S-Cross 2022

تغییرات در قسمت عقب به مراتب بیشتر بوده و سوزوکی S-Cross جدید دارای چراغ های عقب به مراتب عریض تر با طراحی زیباتر از نسل پیشین است. طراحان سوزوکی حتی سپر عقب را بروزرسانی کرده اند تا چهره خودرو آفرودی تر شود و به منظور محافظت کف خودرو در بیراهه نوردی یک صفحه پلاستیکی در قسمت زیرین جلو و یکی دیگر در عقب نصب شده است. با همه این تفاسیر، سوزوکی S-Cross یک آفرودر دم دستی بوده و نباید از آن انتظار زیادی در بیراهه نوردی داشت؛ ولی حداقل ظاهر زیبای آن به مراتب توانمندتر از نسل پیشین به نظر می رسد.

سوزوکی S-Cross 2022

در حالی که این برند ژاپنی ادعا می کند که این یک مدل تمام جدید بوده و کاملا نسبت به نسل قبل تغییر کرده، ولی به نظر ما بیشتر به یک فیس لیفت سنگین شباهت دارد تا تغییر نسل! زمانی به این موضوع پی می برید که ابعاد نسل جدید سوزوکی S-Cross را بررسی می کنید که دقیقا مشابه مدل پیشین است. این خودرو طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4300، 1785 و 1585 میلی متر دارد و فاصله بین دو محور آن نیز 2600 میلی متر اعلام شده است. تمام این ارقام با نسل پیشین سوزوکی SX4 S-Cross یکسان است.

کابین سوزوکی S-Cross 2022

درون کابین سوزوکی S-Cross یک نمایشگر مالتی مدیا 9 اینچی لمسی در بالاترین قسمت داشبورد نصب شده که دارای درگاه اپل کار پلی و اندروید اتوست. ولی به جز این نمایشگر طراحی کلی کابین بسیار آشنا و مشابه نسخه پیشین به نظر می رسد. به عنوان مثال کلیدهای تنظیم سیستم تهویه، کلید انتخابگر مدهای رانندگی یا شیفتر دنده گیربکس شش سرعته دستی این خودرو همگی مشابه با نسل پیشین سوزوکی S-Cross هستند.

کابین سوزوکی S-Cross 2022

مشخصات فنی سوزوکی S-Cross 2022

زیر کاپوت سوزوکی S-Cross یک پیشرانه 1.4 لیتری بنزینی توربوشارژ با تکنولوژی هیبریدی ملایم نصب شده که قادر به تولید 127 اسب بخار قدرت و 235 نیوتن متر گشتاور است. این پیشرانه از سوزوکی سوییفت اسپرت قرض گرفته شده و به موجب آن S-Cross 2022 قادر است طی 9.5 ثانیه در نسخه جلومحرک و 10.2 ثانیه در نسخه تمام چرخ محرک از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد. جدا از نصب یک گیربکس شش سرعته دستی به صورت استاندارد، یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک نیز برای این خودرو قابل سفارش است.

برچسب ها:

سوزوکی S-Cross 2022 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما