اگر هیوندای و کیا دارید این مطلب را حتما بخوانید

1400/10/18

اگر هیوندای و کیا دارید این مطلب را حتما بخوانید
بیش از شش سال است که ماشین های هیوندای و کیا با مشکل آتش سوزی پیشرانه دست و پنجه نرم می کنند و بیش از 3 میلیون خودرو ریسک آتش سوزی پیشرانه دارند.

به گزارش پایگاه خبری خودروها، بیش از شش سال است که ماشین های هیوندای و کیا با مشکل آتش سوزی پیشرانه دست و پنجه نرم می کنند و بیش از 3 میلیون خودرو از محصولات این دو خودروساز کره جنوبی ریسک آتش سوزی پیشرانه را دارند. تا به امروز بیش از سه هزار مورد آتش سوزی پیشرانه هیوندای و کیا در دنیا گزارش شده که بیش از 100 نفر نیز در این حوادث مجروح شده اند. همین موضوع سبب شده که هیوندای و کیا مبلغ 760 میلیون دلاری را در اکتبر 2019 برای انجام مسئولیت های مدنی خود هزینه کنند. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها NHTSA آمریکا چند سالی بوده که این مشکل را بررسی می کند و هنوز پرونده این آتش سوزی ها به پایان نرسیده است. اگر شما و اطرافیانتان از خودروهای هیوندای و کیا استفاده می کنید، حتما این مطلب را مطالعه کنید.

خودروهایی که از هیوندای و کیا خطر آتش سوزی پیشرانه را دارند، جزو پرفروش ترین محصولات این دو کمپانی در بازارهای جهانی در سالهای گذشته بوده اند. این خودروها شامل هیوندای سوناتا و هیوندای سانتافه تولید شده بین سال های 2011 تا 2014، کیا اپتیما و کیا سورنتو تولید شده بین سال های 2011 تا 2014 و کراس اوور کیا سول 2010 تا 2015 هستند.

هیوندای سانتافه

تمام این محصولات نامبرده شده جزو پرفروش ترین خودروهای هیوندای و کیا در سالهای پیشین بوده اند و همگی از پیشرانه های بنزینی 2 لیتری یا 2.4 لیتری چهار سیلندر Theta II بهره گرفته اند. هیوندای و کیا پس از اولین فراخوانی که در سپتامبر 2015 به دلیل خرابی احتمالی موتور محصولات خود دادند، تا به امروز هشت فراخوان دیگر نیز برای رفع مشکلات احتمالی موتور محصولات خود صادر کرده اند. اینگونه به نظر می رسد که فراخوان های گسترده پیشین هیوندای و کیا کافی نبوده و کارشناسان معتقدند که نقص فنی موتورهای محصولات کیا و هیوندای هنوز برطرف نشده و میلیون ها خودروی مشکل دار هنوز در حال تردد در جاده های دنیا هستند.

هیوندای سانتافه

به تازگی تحقیقاتی در حال انجام شدن است که آیا فراخوان های قبلی هیوندای و کیا براق رفع ایرادات پیشرانه خودروهای کافی و موثر بوده یا خیر و اینکه برنامه های اجرا شده آیا در بلند مدت ایمنی محصولات هیوندای و کیا را تضمین می کنند یا خیر. این دو خودروساز کره ای بیان کرده اند که با بازرسان و کارشناسان در این خصوص همکاری خواهند کرد.

کیا سورنتو

به گفته موسسه NHTSA هیوندای و کیا تا به امروز اقدامات متعددی را برای رسیدگی و برطرف کردن مشکلات موتور از جمله اجرای چند فراخوان، عرضه یک تکنولوژی جدید مانیتورینگ پیشرانه، گسترش گارانتی خودروها و پاسخگویی به مشتریان انجام داده اند. هیوندای فرهنگ شفاف سازی و مسئولیت پذیری خود را با این کار نشان داده؛ چراکه معتقد است اولویت در انجام هرکاری مشتریان هستند.

کیا اپتیما

جریمه 137 میلیون دلاری هیوندای و کیا به دلیل آتش سوزی موتور

با این حال موسسه NHTSA جریمه 137 میلیون دلاری را برای هیوندای و کیا تعیین کرده؛ چراکه معتقد است این دو خودروساز کره ای نسبت به فراخوان این 3 میلیون خودرو در دنیا به قدر کافی سریع عمل نکرده اند.

برچسب ها:

هیوندای ،کیا 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما