تازه ها
تحقق 99 درصدی برنامه تولید وزارت صمت در سایپا
ایران‌ خودرو پای میز مذاکره با شرکت‌های دانش‌بنیان
حذف محصولات ناقص از ایران‌ خودرو
امداد خودرو سایپا امدادگر و خدمت رسان می پذیرد
تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز
سپاه، بر‌اساس ماموریت‌های تعریف شده، از هیچ کمکی به صنایع از جمله خودروسازی دریغ نمی‌کند
تمجید معاون دادستان کل کشور از توقف تولید خودروهای ناقص در ایران خودرو
صنعت خودرو عامل رشد و ارتقای زنجیره تامین و تولید کشور است
فروش محصولات کرمان موتور و گروه بهمن در بورس کالا از هفته آینده
آمادگی قطعه سازان برای توسعه همکاری‌های دانش بنیان با ایران خودرو
معرفی ابتکارات مسوولانه ایران خودرو
استقبال بی نظیر مردم از غرفه گروه بهمن در نمایشگاه بین المللی خودرو
اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا یک رویکرد هوشمندانه است
فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش یکساله و مشارکت در تولید محصولات سایپا
طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K125 ایران خودرو
پیش‌بینی رشد فروش خودروهای برقی

1401/01/29

پیش‌بینی رشد فروش خودروهای برقی
امسال، خریداران در سراسر جهان برای خرید خودروهای الکتریکی حتی با افزایش قیمت، مشتاق هستند و افزایش هزینه‌‌‌های باتری نمی‌تواند فروش خودروهای الکتریکی را کاهش دهد. تقاضا برای خودروهای الکتریکی در سال‌جاری، با وجود اینکه میانگین هزینه باتری‌‌‌های یون لیتیوم از ۱۰۵ دلار در سال گذشته و به ۱۶۰ دلار در هر کیلووات ساعت در ۳ ماه اول افزایش یافته، همچنان بالاست.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،هزینه‌‌‌ها به دلیل اختلالات زنجیره تامین، تحریم فلزات روسیه و گمانه‌‌‌زنی سرمایه‌گذاران افزایش یافته است. برای خودروی کوچک‌تر هزینه باتری برای پرفروش‌ترین خودروی برقی در چین تقریبا ۱۵۰۰ دلار را اضافه یافته که معادل ۳۰‌درصد بیشتر از قیمت اصلی است.
با این حال، پس از حمله روسیه به اوکراین، قیمت بنزین و سوخت دیزل برای خودروهای احتراق داخلی به شدت افزایش یافته و کارشناسان معتقدند با وجود اقتصاد ناپایدار، افراد بیشتری خودروهای برقی را انتخاب می‌کنند و نگرانی‌های زیست‌‌‌محیطی نیز در این انتخاب تاثیر داشته است.
قیمت خودروهای الکتریکی برای سازندگان تسلا افزایش دو رقمی یافته است و امکان افزایش بیشتر نیز وجود خواهد داشت اما تحلیلگران بر این باورند که این افزایش هزینه‌‌‌ها باید به خودروسازان منتقل شود. مارکوس شافر، مدیر ارشد فناوری گروه مرسدس بنز گفت سازندگان خودروهایی مانند مرسدس بنز در صورت ادامه افزایش قیمت مواد اولیه، احتمالا افزایش قیمت را به مشتریان خود اعلام خواهند کرد اما خریداران خودروهای برقی تاکنون منصرف نشده‌‌‌اند.

طبق برآوردهای رویترز، فروش جهانی خودروهای الکتریکی در ۳ ماه اول امسال نزدیک به ۱۲۰‌درصد افزایش یافت. نیو، اکسپنگ و لی آتو در چین رکورد فروش خودروهای الکتریکی را در ماه مارس به ثبت رساندند. تسلا رکورد تحویل ۳۱۰‌هزار خودروی برقی را در ۳ ماه اول به نام خود ثبت کرد. بسیاری از افراد جوان برای خرید خودرو، تصمیم‌‌‌های فراتر از صرفه اقتصادی را در نظر می‌‌‌گیرند و مشتاق خرید خودروهای الکتریکی هستند زیرا این خودروها برای ‌‌‌زمین بهتر هستند و موضوع رانندگی با خودروهای گازسوز ارزان‌‌‌تر را نادیده می‌‌‌گیرند.

برچسب ها:

خودرو برقی 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما