تازه ها
تحقق 99 درصدی برنامه تولید وزارت صمت در سایپا
ایران‌ خودرو پای میز مذاکره با شرکت‌های دانش‌بنیان
حذف محصولات ناقص از ایران‌ خودرو
امداد خودرو سایپا امدادگر و خدمت رسان می پذیرد
تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز
سپاه، بر‌اساس ماموریت‌های تعریف شده، از هیچ کمکی به صنایع از جمله خودروسازی دریغ نمی‌کند
تمجید معاون دادستان کل کشور از توقف تولید خودروهای ناقص در ایران خودرو
صنعت خودرو عامل رشد و ارتقای زنجیره تامین و تولید کشور است
فروش محصولات کرمان موتور و گروه بهمن در بورس کالا از هفته آینده
آمادگی قطعه سازان برای توسعه همکاری‌های دانش بنیان با ایران خودرو
معرفی ابتکارات مسوولانه ایران خودرو
استقبال بی نظیر مردم از غرفه گروه بهمن در نمایشگاه بین المللی خودرو
اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا یک رویکرد هوشمندانه است
فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش یکساله و مشارکت در تولید محصولات سایپا
طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K125 ایران خودرو
 توقف تولید پژو سیتروئن در روسیه

1401/02/03

توقف تولید پژو سیتروئن در روسیه
شرکت استلانتیس که چهارمین گروه خودروسازی جهان به شمار می‌رود اعلام کرد که تولید خودرو در روسیه را به خاطر تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو متوقف کرده است.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، گروه خودروسازی «استلانتیس» شامل شرکت‌های خودروسازی نظیر پژو، سیتروئن، اوپل، جیپ و فیات اعلام کرد که تولید خودروهایش به خاطر مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم‌های غرب علیه مسکو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در روسیه متوقف کرده است. البته این خودروساز فقط یک‌درصد بازار روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار داشت.
استلانتیس یک کارخانه در شهر کالوگا در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق مسکو دارد که به صورت شراکتی با میتسوبیشی مالکیت آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار گرفته است. استلانتیس در بیانیه خود آورده: با توجه به افزایش روزانه تحریم‌ها و مشکلات لجستیک، استلانتیس تولید خودرو در کارخانه کالوگا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای رعایت کامل تحریم‌ها و حمایت از کارمندانش متوقف کرده است. به خاطر درگیری نظامی روسیه با اوکراین، استلانتیس همچنین صادرات و واردات خودروهایش با مبدأ یا مقصد روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کرده است. این شرکت فرآیند تولیدات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم اکنون از روسیه به اروپای شرقی منتقل کرده است. استلانتیس همچنین گفته برنامه‌‌‌های خود برای سرمایه‌گذاری بیشتر در روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کنار گذاشته است. به خاطر درگیری نظامی روسیه با اوکراین طی هفته‌‌‌های گذشته برخی شرکت‌های خارجی، کارخانه‌‌‌ها یا فروشگاه‌‌‌های خود در روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ موقتا تعطیل کرده‌اند. مدیرعامل استلانتیس اواخر ماه مارس گفته بود که به خاطر نبود قطعات یدکی این شرکت مجبور خواهد بود کارخانه کالوگا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کند.

برچسب ها:

پژو سیتروئن 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما