تازه ها
تحقق 99 درصدی برنامه تولید وزارت صمت در سایپا
ایران‌ خودرو پای میز مذاکره با شرکت‌های دانش‌بنیان
حذف محصولات ناقص از ایران‌ خودرو
امداد خودرو سایپا امدادگر و خدمت رسان می پذیرد
تولید سورن پلاس دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز
سپاه، بر‌اساس ماموریت‌های تعریف شده، از هیچ کمکی به صنایع از جمله خودروسازی دریغ نمی‌کند
تمجید معاون دادستان کل کشور از توقف تولید خودروهای ناقص در ایران خودرو
صنعت خودرو عامل رشد و ارتقای زنجیره تامین و تولید کشور است
فروش محصولات کرمان موتور و گروه بهمن در بورس کالا از هفته آینده
آمادگی قطعه سازان برای توسعه همکاری‌های دانش بنیان با ایران خودرو
معرفی ابتکارات مسوولانه ایران خودرو
استقبال بی نظیر مردم از غرفه گروه بهمن در نمایشگاه بین المللی خودرو
اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا یک رویکرد هوشمندانه است
فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش یکساله و مشارکت در تولید محصولات سایپا
طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K125 ایران خودرو
اعلام مشخصات فنی فورد F-150 لایتنینگ الکتریکی

1401/02/18

اعلام مشخصات فنی فورد F-150 لایتنینگ الکتریکی
فورد F-150 لایتنینگ نسخه تمام الکتریکی پرفروش ترین پیکاپ آمریکا بوده که مدتی پیش رونمایی شده و حال تولید آن به صورت رسمی در کارخانه فورد در Dearborn آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،نسخه پایه فورد F-150 لایتنینگ الکتریکی که به پک باتری استاندارد مجهز شده دارای یک موتور الکتریکی 452 اسب بخاریست. اما این در حالی بوده که فورد در زمان رونمایی اعلام کرده بود نسخه پایه 426 اسب بخار قدرت دارد و بدین ترتیب مدل تولیدی در نسخه پایه 26 اسب بخار قدرتمندتر شده است. فورد F-150 لایتنینگ در نسخه مجهز به پک باتری بزرگتر نیز از 563 اسب بخار در زمان رونمایی به 580 اسب بخار قدرت در مدل تولیدی رسیده است. جدا از پک باتری، بیشینه گشتاور تولیدی فورد F-150 لایتنینگ برقی همان 1050 نیوتن متر مانند گذشته برای تمامی مدلها باقی مانده است.

فورد F-150 لایتنینگ 2022

فورد اظهار کرده که پیکاپ F-150 لایتنینگ در مدل مجهز به پک باتری بزرگتر قادر است در حالت شارژ کامل بیشینه مسافتی معادل 515 کیلومتر را طی کند که نسبت به ادعای فورد در زمان رونمایی مقداری افزایش داشته است.

جدا از افزایش توان تولیدی فورد F-150 لایتنینگ 2022 در مدل تولیدی، ظرفیت باربری این پیکاپ فول سایز آمریکایی نیز بیشتر از چیزی که تصور می کردیم شده است. فورد در ابتدا اعلام کرده بود که پیکاپ الکتریکی F-150 لایتنینگ قادر است 900 کیلوگرم بار را حمل کند. ولی حال در مدل تولیدی فورد اعلام کرده ظرفیت باربری این خودرو به 1020 کیلوگرم افزایش یافته است.

فورد F-150 لایتنینگ 2022

پیکاپ الکتریکی جدیدی توسط فورد تولید می شود

فورد پس از اعلام آغاز تولید رسمی پیکاپ برقی F-150 لایتنینگ، اعلام کرد که پیکاپ الکتریکی جدیدی توسط این کمپانی در دست توسعه است. جیم فارلی مدیرعامل فورد در حاشیه افتتاح خط تولید فورد F-150 بیان کرد که یک پیکاپ الکتریکی متفاوت از F-150 لایتنینگ در دست توسعه بوده که قرار است در کارخانه دیگری واقع در تنسی آمریکا تولید شود. در سپتامبر سال گذشته هم فورد خبر ساخت یک کارخانه خودروسازی جدید در تنسی را داده بود که قرار است در آن باتری ها و نسل جدید خودروهای الکتریکی سری F را تولید کند.

فورد F-150 لایتنینگ 2022

منابع نزدیک به فورد اظهار کردند که مدیرعامل این شرکت به نسل بعدی پیکاپ الکتریکی فورد اشاره داشته و به اختصار آن را سری F نامیده است. همچنین فورد اظهار کرده که این پیکاپ الکتریکی جدید دارای آیرودینامیک فعال بوده و مسافت قابل پیمایش آن در حالت شارژ کامل بیشتر از فورد F-150 لایتنینگ فعلیست. بدین ترتیب این پیکاپ الکتریکی فورد سری F می تواند تا حد زیادی متمایز محصولات فعلی خانواده پیکاپ های سری F فورد باشد.