تحقق 99 درصدی برنامه تولید وزارت صمت در سایپا

1401/03/02

تحقق 99 درصدی برنامه تولید وزارت صمت در سایپا
سایپا در دو ماه ابتدایی سال جاری افزایش تولید را ادامه داده و توانسته در فروردین ماه، روزانه 1303 دستگاه خودرو و در اردیبهشت ماه 1523 دستگاه خودرو تولید کند و در هفته پایانی اردیبهشت ماه تولید به صورت روزانه به 1730 دستگاه خودرو رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،گروه خودروسازی سایپا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با تقویت تولید دانش بنیان و بر اساس یكی از بندهای فرمان 8 ماده ای رئیس جمهور به منظور افزایش ظرفیت تولید و بهبود كیفیت، این مهم را در دستور كار خود قرار داده و توانسته در بهمن و اسفند ماه سال گذشته به ترتیب 1060 و 1123 دستگاه خودرو به صورت روزانه تولید و روانه بازار کند و روند افزایشی تولید را داشته باشد.

در خصوص خودروهای ناقص در دی ماه ۱۴۰۰ تعداد 79264 دستگاه در پاركینگ این شركت موجود بوده كه شمار این خودروها در اسفند ماه سال گذشته به حدود 43000 دستگاه كاهش یافته تا شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی هدف تعیین شده در رابطه با كاهش تعداد این خودروها طی سال ۱۴۰۰ باشیم.

همچنین تعداد خودروهای ناقص در اردیبهشت ماه سال جاری از حدود 31 هزار دستگاه به حدود ۲۵ هزار دستگاه كاهش یافته (كاهش حدود 6000 دستگاه) تا شاهد كاهش حدود 18000 دستگاه خودروی ناقص در پاركینگ‌های گروه خودروسازی سایپا تا پایان اردیبهشت سال جاری نسبت به اسفند ۱۴۰۰، باشیم و به زودی تعداد خودروهای مذكور به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

تعهدات كلی گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۴۰۱ معادل ۱۹۴ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو و تعهدات معوق آن معادل ۶ هزار و ۱۹۰ دستگاه خودرو است كه نشان از كاهش قابل توجه تعهدات معوق این شركت را دارد.

در رابطه با تولید تجمیعی گروه خودروسازی سایپا طی سال ۱۴۰۱ نیز حدود 56 هزار دستگاه خودرو تولید شده است كه بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این بخش تاكنون ۹۹ درصد برنامه محقق شده كه از این تعداد تولید حدود 50 هزار دستگاه بر اساس تولید به صورت نرخ "عبور مستقیم" حدود 90 درصدی انجام شده است.

برچسب ها:

سایپا 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما