احتمال افزایش دستمزد در تسلا

1401/04/06

احتمال افزایش دستمزد در تسلا
تسلا ممکن است مجبور شود دستمزد کارگران خود را در آلمان افزایش دهد. این خودروساز امیدوار است با افزایش تولید کارخانه جدیدش در نزدیکی برلین، موج عظیمی از کارمندان را استخدام کند.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، اما بزرگ‌ترین اتحادیه کشور می‌گوید اگر دستمزدها عادلانه نباشد، استخدام هزاران کارگر ممکن است به یک چالش تبدیل شود. طبق گزارش‌ها، شکایت‌‌هایی از طرف کارگران تسلا در گیگا برلین دریافت شده است.

برخی از کارمندان حقوق در تسلا را ناکافی یا حداقل در مقایسه با آنچه رقبا می‌پردازند، منصفانه نمی‌دانند. ظاهرا کارگران ماهر تسلا در آلمان حدود ۲۰ درصد کمتر از کارگران سایر کارخانه‌ها درآمد دارند. تسلا می‌‌گوید در حال حاضر بیش از ۳هزار نفر در کارخانه گیگابرلین مشغول به کار هستند و قصد دارد تعداد بیشتری را در آینده استخدام کند. در واقع این خودروساز پیش‌بینی می‌‌کند که حدود ۱۲هزار کارگر در گیگا برلین در زمانی که تولید خودرو به ظرفیت کامل رسیده و باتری نیز در این کارخانه تولید می‌شود، استخدام شوند. در ابتدا گزارش شده بود که تسلا ممکن است به دلیل عدم‌اطمینان ماسک در مورد وضعیت اقتصادی، استخدام را متوقف کند و ۱۰درصد کارکنان را کاهش دهد. با این حال، ماسک تصریح کرد که تعداد کارمندان تسلا افزایش خواهد یافت در‌حالی‌که تعداد کارکنان حقوق‌بگیر ثابت می‌ماند. تسلا رسما به درخواست‌‌ها برای اظهارنظر در این مورد پاسخ نداده است و فعلا هیچ ایده‌ای از برنامه‌های رسمی تسلا برای استخدام در گیگا برلین وجود ندارد.

برچسب ها:

تسلا 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما