فراری هم الکتریکی می‌شود

1401/04/06

فراری هم الکتریکی می‌شود
فراری، خودروساز ایتالیایی برنامه خود برای تولید خودروهای الکتریکی را اعلام کرد. در این برنامه،‌ تا سال ۲۰۳۰ تقریبا نیمی از محصولات کارخانه کاملا الکتریکی خواهد بود. به گزارش بی‌بی‌سی، بندتو وینیا، مدیر فراری، در نشستی خبری گفت که فراری برای رعایت استانداردهای آلودگی محیط زیست چاره‌ای جز ساخت ماشین‌های الکتریکی ندارد، اما همزمان قوای محرکه الکتریکی فرصتی برای شرکت است تا ماشین‌های بهتری بسازد. فراری برای اولین‌بار دو سال پیش در مدل هیبرید SF۹۰ از موتور الکتریکی در محصولاتش استفاده کرد.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،در‌حال‌حاضر حدود بیست درصد از ماشین‌های فراری موتور هیبرید دارند،‌ اما این شرکت هنوز یک ماشین کاملا الکتریکی نساخته است. فراری می‌گوید در برنامه جدیدش، می‌خواهد ۴۰درصد از تولید کاملا الکتریکی و ۴۰درصد هیبرید باشد و تنها ۲۰درصد با موتور بنزینی ساخته خواهد شد.
اولین مدل کاملا الکتریکی فراری در سال ۲۰۲۵ به بازار خواهد آمد. فراری می‌گوید برای ساخت ماشین‌های الکتریکی چهار میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد. آقای وینیا که از پاییز گذشته به مدیریت فراری منصوب شده، گفت از تجربه تیم فرمول یک فراری برای ساخت ماشین‌های الکتریکی کمک گرفته می‌شود.
بخش عمده‌ای از شهرت فراری مدیون موتورهای بنزینی قوی و موفقیت در مسابقات فرمول یک است. چالش اصلی این شرکت یافتن راهی است که همزمان با حرکت به طرف قوای محرکه الکتریکی، بتواند اعتبار و هویتی را که با موتورهای بنزینی به دست آمده حفظ کند. فراری پیش‌بینی کرده که امسال بین دو میلیارد و ‌۵۰۰میلیون تا دو میلیارد و ۷۰۰‌میلیون یورو سود کند. سود شرکت در سال ۲۰۲۱ یک‌میلیارد و ۵۰۰‌میلیون یورو بود. خودروساز ایتالیایی قرار است به‌زودی اولین مدل شاسی‌بلند خود را هم به بازار عرضه کند.

برچسب ها:

فراری 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما