فورد آمریکا نیروهای خود را اخراج می‌کند

1401/05/02

فورد آمریکا نیروهای خود را اخراج می‌کند
به گزارش نشریه ورج، گزارش‌ها حاکی است که شرکت آمریکایی فورد قصد دارد یک‌چهارم از نیروی کار خود را تعدیل کند تا بتواند بخش خودروهای الکتریکی خود را توسعه دهد.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،این خودروساز در حال آماده شدن برای اخراج ۸۰۰۰ نفر از کارمندان حقوق‌بگیر خود که حدود یک‌چهارم از نیروی کار این شرکت را در ایالات متحده تشکیل می‌دهند، است.

بر اساس این گزارش، علت اقدام فورد برای تعدیل کاهش ۳میلیارد‌دلاری هزینه‌های عملیاتی تا سال ۲۰۲۶ اعلام شده است.این تعدیل نیرو در واحد فورد بلو، که تجارت موتورهای احتراق داخلی قدیمی این شرکت را بر عهده دارد، صورت خواهد گرفت. اوایل سال جاری میلادی، فورد خود را به دو بخش تقسیم کرد که فورد بلو خودروهای احتراق داخلی را پوشش می‌دهد و واحد فورد مدل E بر خودروهای الکتریکی و پروژه‌های نرم‌افزاری متمرکز شده است.
در آن زمان، فورد گفت فورد بلو درآمدی ایجاد می‌کند که به فورد مدل E برای توسعه محصولات جدید و نوآورانه کمک می‌کند. اما اکنون به نظر می‌رسد که فورد بلو باید این درآمد را با کارمندان بسیار کمتر ایجاد کند. تعدیل نیرویی که بلومبرگ از آن خبر داده است هنوز نهایی نشده‌ و باز هم می‌تواند تغییر کند، احتمالاً در فازهایی از تابستان امسال شروع می‌شود. فورد در حال حاضر حدود ۳۱۰۰۰ نفر در آمریکا در استخدام خود دارد که انتظار می‌رود بخش عمده‌ای از این تعدیل نیرو در این کشور رخ دهد. به گفته نشریه دیترویت فری پرس، جیم فارلی، مدیر‌عامل فورد، صبح پنجشنبه یک پیام ویدئویی برای کارمندان ارسال کرد که در آن نه‌تنها اخراج‌ها را انکار نکرد بلکه هدف کاهش هزینه‌های عملیاتی در شرکت را تکرار کرد.

برچسب ها:

فورد 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما