رونمایی از نسخه نمایشی و کانسپت کادیلاک سلستیک Celestiq

1401/05/07

رونمایی از نسخه نمایشی و کانسپت کادیلاک سلستیک Celestiq
حدود 2 سال از اولین باری که نام کادیلاک سلستیک Celestiq را شنیدیم گذشته است. اما حال کادیلاک سلستیک Celestiq در قالب نسخه نمایشی و کانسپت رونمایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،کادیلاک سلستیک رونمایی شده در واقع نسخه کانسپت بوده اما فاصله زیادی از مدل تولیدی ندارد. کادیلاک اظهار کرد که جزییات مربوط به نسخه تولیدی سلستیک را به زودی منتشر می کند. همچنین برخی از ویژگی های و تکنولوژی های لحاظ شده روی این مدل کانسپت روی نسخه تولیدی هم نصب می شود. این ویژگی های جذاب شامل نمایشگر 55 اینچی دیجیتالی بوده که تمام داشبورد این خودرو را دربر گرفته و خود از چند نمایشگر دیگر تشکیل شده که از مقابل راننده تا جلوی سرنشین جلو امتداد یافته است. این نمایشگر دارای تکنولوژی شیشه دیجیتالی فعال بوده که از اینکه راننده بتواند نمایشگر دیجیتالی سمت سرنشین را مشاهده کند جلوگیری کرده است. در واقع سرنشین می تواند با خیال راحت و بدون اینکه نگرانی حواس پرتی راننده باشد به تماشای فیلم یا بازی در نمایشگر مقابل خود بپردازد.

cadillac-celestiq-concept کادیلاک سلستیک (1)

کادیلاک سلستیک برای سرنشینان ردیف دوم هم نمایشگرهای دیجیتالی مجزایی در نظر گرفته است. کادیلاک اظهار کرده که در کابین این خودرو پنج نمایشگر دیجیتالی با رزولوشن بسیار بالا نصب شده است. جالبترین ویژگی کادیلاک سلستیک سقف شیشه ای آن بوده که نور ورودی به داخل کابین از سقف توسط هر سرنشین به صورت مجزا تنظیم می شود. کادیلاک این سقف شیشه ای را اسمارت گلس نامیده و هر سرنشین قادر است تا قسمت شیشه ای بالای سر خود را به نحوی تنظیم کند تا نور به مقدار دلخواه به کابین وارد شود. کادیلاک برای این خودرو سیستم کمکی راننده التراکروز را نصب کرده که رانندگی بدون گرفتن فرمان را محقق می سازد.

cadillac-celestiq-concept کادیلاک سلستیک (1)

کادیلاک در حال حاضر آمادگی انتشار اطلاعات مربوط به مشخصات فنی سلستیک را ندارد و تنها اظهار کرده که این خودرو روی پلتفرم التیوم جنرال موتورز توسعه یافته است. همچنین کادیلاک اظهار کرده که این خودرو بی شبک در آینده نزدیک و عصر خودروهای الکتریکی به پرچمدار جدید این کمپانی تبدیل خواهد شد. جدا از اینکه کادیلاک سلستیک قرار است که نقش پرچمدار این خودروساز آمریکایی را در سگمنت سدان ها بازی کند، کاملا مشخص است که در طراحی آن از کادیلاک V16 و کادیلاک الدورادو 1957 بروگهام الگوبرداری شده است.

cadillac-celestiq-concept کادیلاک سلستیک (1)

قطعا این سوال در ذهن شما ایجاد شده که چه میزان از ویژگی های کادیلاک سلستیک کانسپت در نسخه تولیدی نیز راه پیدا می کند؟ باید اظهار کنیم که رابطه نسخه مفهومی و تولید سلستیک دقیقا مشابه با رابطه نسخه مفهومی و تولیدی کادیلاک لیریک است.

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما