رونمایی از تویوتا یاریس کراس GR اسپرت 2022

1401/05/10

رونمایی از تویوتا یاریس کراس GR اسپرت 2022
تویوتا یاریس یک هاچبک جمع و جور بوده اما تویوتا یاریس کراس یک کراس اوور کامپکت بر مبنای همان یاریس هاچبک است که مدتی پیش رونمایی شده بود. حال تویوتا نسخه GR اسپرت را برای یاریس کراس رونمایی کرده که مقداری استایل اسپرت تری نسبت به نسخه استاندارد این خودرو دارد

به گزارش پایگاه خبری خودروها،تویوتا یاریس کراس GR اسپرت دارای مهاربندهای اضافی در قسمت مرکزی شاسی و زیربدنه و همچنین در عقب است. تیووتا اظهار کرده که نصب این مهاربندهای اضافی موجب بهبود فرمان پذیری و کاهش رولینگ بدنه می شود.

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت دارای سیستم تعلیق اسپرت تری نسبت به مدل معمولی بوده و 10 میلی متر ارتفاع کمتری دارد. تویوتا همچنین فنربندی، کمک فنرها و جعبه فرمان برقی یاریس کراس را برای نصب روی نسخه GR اسپرت تغییر داده است. تویوتا یاریس کراس GR اسپرت دارای رینگ های 18 اینچی با تایرهای فالکن FK510 است.

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت با موتور هیبریدی دارای یک سیستم کنترلی جدید برای پیشرانه بوده که عملکرد پدال گاز و پاسخ آن را سریع تر کند. تویوتا یاریس کراس GR اسپرت با دو موتور 1.5 لیتری سه سیلندر عرضه می شود. یکی از این موتورها قادر به تولید 118 اسب بخار قدرت بوده و در مدل هیبریدی قادر به تولید 90 اسب بخار قدرت است. در حالیکه تویوتا یاریس کراس معمولی در نسخه تمام چرخ محرک هم قابل سفارش است، اما این نسخه GR اسپرت تنها به صورت جلومحرک عرضه می شود.

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت

ظاهر و کابین تویوتا یاریس کراس GR اسپرت

تویوتا ظاهر یاریس کراس GR اسپرت دارای استایل ظاهری اسپرت تری بوده و جلوپنجره با مش بندی متفاوت و سپر عقب با دیزاین اسپرت تری برای این خودرو نصب شده است. کالیپرهای ترمز هم به رنگ قرمز هستند و رینگ های 10 پره زیبایی برای این نسخه یاریس کراس GR اسپرت نصب شده اند.

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت

تویوتا یاریس کراس دارای صندلی های جلو ویژه بوده که ترکیب نوبوک و چرم مصنوعی هستند. غربیلک فرمان سه شاخ این خودرو دارای کاور چرمی بوده و لوگوی GR نیز روی آن نصب شده است. قسمت جلویی کنسول وسط دارای تم خاکستری تیره بوده و شیفتر دنده نیز دارای کاور چرمیست. پدال ها نیز دارای کاورهای آلومینیومی هستند.

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت

تویوتا یاریس کراس GR اسپرت قرار است که از ماه آگوست به بازار ژاپن و بازار جهانی عرضه شود و قیمت پایه آن در مدل پایه 17 هزار و 200 دلار بوده و در مدل هیبرید قیمت آن به 20 هزار دلار افزایش می یابد. با توجه به این قیمت مقرون به صرفه تویوتا یاریس کراس GR اسپرت گزینه مناسبی برای عرضه به بازار ایران محسوب می شود.

برچسب ها:

تویوتا یاریس 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما