کانپست جدید مینی معرفی شد

1401/05/11

کانپست جدید مینی معرفی شد
خودروی مینی Aceman کانسپت یک کراس اوور الکتریکی بوده که تفسیر مینی از محصولات آینده را به نمای می گذارد. نسخه تولیدی این کراس اوور الکتریکی هم قرار است به زودی تولید شود تا فضای خالی موجود میان مینی کوپر و کانتریمن Countryman در سبد محصولات این خودرو بریتانیایی پر شود.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،مینی هیچ صحبتی در خصوص مشخصات فنی کراس اوور مینی Aceman کانسپت نکرده است. به جای آن این شرکت بیشتر روی تکنولوژی ها و طراحی این خودرو تمرکز کرده است. این خودرو به رنگ بسیار خاص سبز Icy Sunglow مزین شده که در این تصاویر رگه هایی از آبی نیز در آن دیده می شود. سقف این کراس اوور نیز به رنگ سبز بریتیش ریسینگ طراحی شده است.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

ظاهر ماشین مینی Aceman کانسپت

مینی Aceman اولین محصول این خودروساز بریتانیایی بوده که به زبان طراحی جدید Charismatic Simpicity مزین ده است. هدف این سبک طراحی این بوده که دو عنصر مینیمال بودن و پایداری را با یکدیگر تلفیق کند. این کراس اوور کانسپت مینی استایلی دو جعبه ای دارد. چرخ های در گوشه ترین قسمت ممکن بدنه قرار گرفته اند که موجب افزایش فاصله بین دو محور و همچنین کاهش اورهنگ این خودرو شده اند.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

مینی Aceman کانسپت دارای طول و عرضی به ترتیب معادل 4.05 و 1.99 متر است. جهت مقایسه بیان می کنیم که نسل فعلی مینی کانتریمن Countryman دارای 4.31 متر طول و 2 متر عرض است. مینی Aceman کانسپت در نمای جلو از سبک طراحی تکامل یافته این برند بهره گرفته است. با توجه به اینکه مینی Aceman یک کراس اوور برقیست، نیازی به طراحی جلوپنجره بزرگ برای خنک سازی موتور ندارد. به جای آن در پروفیل جلو چراغ های LED طراحی شده اند که نیمه بالایی آن پرچم انگلیس را نمایش داده و استایل این خودرو را به مراتب خاص تر و زیباتر جلوه می کند.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

برخلاف محصولات فعلی مینی که دارای چراغ های دایره ای شکل هستند، چراغ های مینی Aceman زاویه دار طراحی شده است. در قسمت محیطی این چراغ ها، LEDهای روشنایی در روز قرار دارند و چراغ های اصلی درون آنها طراحی شده اند. در لبه آرک چرخ ها و همچنین قسمت پایینی بدنه قطعات پلاستیکی به منظور محافظت از بدنه در بیراهه نوردی نصب شده که چهره این خودرو را آفرودی تر جلوه می دهند. روی سقف این روف راک برنز رنگ با دیزاین پرچم انگلیس نصب شده است. مینی Aceman دارای رینگ های 20 اینچی شش پره رو و پنج پره درون بوده که طراحی خاص و زیبایی دارند.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

در نمای عقب یک اسپویلر مشکی در بالای شیشه عقب قرار گرفته است. درب فضای بار طراحی صاف و ساده ای داشته و گرافیکی مشابه با پرچم انگلیس در چراغ های عقب این خودرو مانند محصولات فعلی مینی طراحی شده است.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

داخل کابینی کراس اوور برقی مینی Aceman کانسپت

مشابه نوآوری هایی که در طراحی بیرونی مینی Aceman ذکر کردیم، در کابین نیز دیده می شود. در قسمت میانی داشبورد یک نمایشگر دایره ای شکل مشابه با محصولات فعلی مینی نصب شده است. ولی جهت مدرن سازی فضا این نمایشگر نقش سیستم اطلاع رسانی و سرگرمی و نمایشگر پشت فرمان را یکجا ایفا می کند. یک ردیف کلید برای تنظیمات مختلف خودرو اعم از شیفتر دنده، کلید انتخاب مد رانندگی، ترمز پارک برقی و تنظیم ولوم سیستم صوتی در زیر این نمایشگر قرار دارند.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

برای اینکه نمایشگر سیستم اطلاع رسانی تنها به صفحه دیجیتالی میان داشبورد محدود نشود، به وسیله پروژکتورهایی برخی از اطلاعات خودرو روی داشبورد به سرنشین و راننده مانند نقشه سیستم رهیاب نمایش داده می شوند. این یک قابلیت جالب در این خودرو بوده و می توانید عکس یا نوشته ای را به صورت دلخواه روی داشبورد به وسیله پروژکتور نمایش دهید.

mini-concept-aceman مینی کانسپت (1)

مینی Aceman فاقد تودوزی چرمیست. به جای چرم صندلی ها از پارچه بافتدار قابل بازیافت تودزوی شده و فربیلک فرمان نیز دارای پوششی از جنس مخمل سبز رنگ است. زمانی که فردی قصد سوار و پیاده شدن از مینی Aceman را داشته باشند، یک پروژکتور چند رنگ، فضای زیر درب و پای سرنشین را روشن کرده و بسته به فاصله شخص از خودرو یک صدایی خوشآمدگویی یا خداحافظی نیز از خودرو پخش می شود.

برچسب ها:

مینی Aceman 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما