خداحافظی رنو با برقی‌های کوچک

1401/08/17

خداحافظی رنو با برقی‌های کوچک
زوئی که یک موفقیت تجاری برای رنو است، دهمین سالگرد خود را در سال ۲۰۲۲ جشن می‌گیرد، اما احتمالا روزهای آخر زندگی‌اش را می‌گذراند.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،رنو قبلا اعلام کرده تولید خودروهای الکتریکی کوچک را در سال‌‌های آینده متوقف می‌‌کند تا فضا را برای موج جدیدی از خودروهای بدون آلایندگی باز کند. R۴ و R۵ هر دو با کانسپت‌های رسمی پیش‌نمایش شده‌اند. عرضه رسمی آنها در بازار نیز در سال ۲۰۲۵ انجام می‌شود.
اوایل این ماه در نمایشگاه خودروی پاریس، کانسپت رنو فوراور در کانون توجه قرار گرفت. انتظار می‌‌رود این خودرو بسیار بزرگ‌‌تر از رنو ۴ کلاسیک باشد، زیرا این کانسپت ۴۱۶۰میلی‌‌متر (۷/ ۱۶۳اینچ) طول و ۱۹۵۰میلی‌متر (۷/ ۷۶اینچ) عرض دارد. چرخ‌‌های ۱۹اینچی این کانسپت جای خود را به مجموعه چرخ‌های کوچک‌‌تر با طراحی معمولی‌‌تر داده‌اند. این کانسپت به گونه‌ای طراحی شده که باتری ۴۲‌کیلووات‌ساعتی را در خود جای می‌دهد و برای پیمایش ۴۰۲کیلومتر (۲۵۰مایل) کفایت خواهد کرد. اگر نسخه تولیدی بعدی چیزی شبیه به مدل مفهومی باشد، یک موتور الکتریکی در جلو باید حدود ۱۳۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند که برای شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر در ساعت در کمتر از ۹ ثانیه مناسب است.

برچسب ها:

خودرو برقی رنو 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما