فراخوان هیوندای از بیم حریق

1401/08/18

فراخوان هیوندای از بیم حریق
هیوندای برخی از مدل های اسپرت سانتافه ۲۰۱۸ را به دلیل نقص در ماژول سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS) فراخوان می‌‌کند، زیرا این عیب می‌‌تواند باعث اتصال برق و آتش‌‌سوزی موتور در هنگام پارک خودرو شود.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، این فراخوان شامل ۴۴هزار و ۳۹۶ دستگاه سانتافه مدل سال ۲۰۱۸ می‌شود. هیوندای می‌‌گوید نقص ماژول ABS می‌‌تواند باعث کوتاهی در طول زمان شود که امکان دارد آتش‌‌سوزی محفظه موتور را به دنبال داشته باشد.

این مشکل همچنین ممکن است زمانی رخ دهد که خودرو، پارک‌شده یا در حال حرکت است، بنابراین هیچ فعالیت خاصی برای جلوگیری از بروز مشکل وجود ندارد. هیوندای چهار آتش‌سوزی مربوط به سانتافه اسپورت ۲۰۱۸ را ثبت کرده است و می‌گوید دو مورد از این حوادث مربوط به خودروهایی بود که قبلا در فراخوان رفع عیب شده بودند. هیوندایی در حال کار روی تعمیر است و می‌‌گوید تا ۲۶ دسامبر به مالکان اطلاع داده می‌شود.

در این مدت، مالکان می‌توانند به رانندگی با سانتافه اسپرت خود ادامه دهند، اگرچه هیوندای می‌‌گوید خودرو باید بیرون و دور از ساختمان‌ پارک شود. تعمیر رایگان است و خودروساز هزینه‌های متحمل‌شده در طول فرآیند تعمیر را به مالکان بازپرداخت می‌کند. فراخوان سانتافه اسپرت به دنبال یک اقدام بسیار بزرگ‌تر در ماه فوریه است که تقریبا ۳۶۰هزار دستگاه را شامل می‌شد.

برچسب ها:

فراخوان هیوندای 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما