فراخوان برای ۴۰ هزار خودروی آمریکایی

1401/08/18

فراخوان برای ۴۰ هزار خودروی آمریکایی
شرکت خودروسازی تسلا ۴۰ هزار خودروی آمریکایی را به دلیل از دست‌دادن احتمالی سیستم کمکی فرمان فراخوان می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،شرکت تسلا در حال فراخوانی بیش از ۴۰ هزار خودروی مدل S و مدل X مدل ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ است که ممکن است هنگام رانندگی در جاده‌های ناهموار یا پس از برخورد به دست‌انداز، دستیار فرمان الکتریکی را از دست بدهند. مقامات گفتند که از دست دادن کمک فرمان می‌تواند خطر تصادف را افزایش دهد.

این مشکل با یک به روزرسانی نرم‌افزاری ایجاد شد که هدف آن بهبود فرمان بود و یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در بسیاری از خودروها اما نه همه، برطرف کرده است. تسلا که بیش از ۳۰۰ هشدار برای این مشکل دریافت کرده است، تصمیم گرفت خودروهای آسیب‌دیده را در ۲۵ اکتبر به طور داوطلبانه فراخوان کند.

تسلا گفت ۳۱۴ هشدار خودرو را برای این وضعیت در میان خودروهای آمریکایی شناسایی کرده است که ممکن است به فراخوان مربوط باشد، اما گفت که از جراحات یا مرگ‌های مرتبط با این وضعیت بی‌اطلاع است.

تسلا ۱۷ کمپین فراخوان را در سال ۲۰۲۲ منتشر کرده است که ۳.۴ میلیون خودرو را پوشش می‌دهد. اکثر آنها برای مشکلات نسبتاً جزئی هستند که می‌توانند با به روز رسانی نرم افزار برطرف شوند.

بر اساس گزارش رویترز، سهام این شرکت در سال جاری نیمی از ارزش خود را از دست داده و پس از تصاحب ماسک در توییتر، ۱۲ درصد کاهش یافته است.

برچسب ها:

تسلا ،فراخوان تسلا 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما