صادرات گروه سایپا تا پایان سال 50 میلیون دلار

1401/08/21

صادرات گروه سایپا تا پایان سال 50 میلیون دلار
مدیرعامل گروه سایپا گفت: مسیر صادرات خودرو به جهان این است كه خودرو با کیفیت تولید كنیم كه توان حضور در بازار جهانی را به دست آورد و از قطعات با کیفیت كه شرایط حضور خودرو در بازارهای جهانی را ایجاد می کند در محصولات استفاده شود.
به گزارش پایگاه خبری خودروها،نهمین همایش كیفیت گروه خودروسازی سایپا با حضور مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره سایپا، معاونین گروه و مدیران عامل شركت های زیرمجموعه این گروه خودروساز در سایپا برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تبریك روز ملی كیفیت، گفت: شعار سایپا «بهترین كیفیت با بهترین سازنده» است كه باید در همه فرآیندهای گروه از جمله تأمین، كیفیت و تولید جاری شود
شعار سایپا بهترین كیفیت با بهترین سازنده

محمدعلی تیموری افزود: ضرورت دارد در موضوع كیفیت بهترین تیم های كیفیت در سطح شركت های گروه انتخاب، معرفی و تشویق شوند، در آن صورت جهش كیفیت در گروه اتفاق خواهد افتاد. بر همین اساس هر شركتی باید برنامه ریزی كند تا تیم های كیفیت شكل بگیرد و به صورت ماهیانه بهترین تیم انتخاب و تشویق شود و این رقابت مثبت به صورت مستمر در طول سال وجود داشته باشد، در آن صورت كیفیت ارتقا می یابد.

او با اشاره به ورود خودروهای چینی به بازار آزاد و جهش در صنعت خودروی این كشور، اظهار كرد: مركز مطالعات راهبردی سایپا باید روندهای جهش صنعت خودرو در كشورهای مختلف را مطالعه و تحلیل كند.

تیموری گفت: ما باید برای بازار جهانی برنامه ریزی كنیم كه محصول مان با چه میزان از كیفیت قطعات به بازار عرضه شود. اگر بخواهیم در بازار جهانی موفق شویم باید خودرویی عرضه كنیم كه 5 سال گارانتی داشته باشد. علاوه بر این باید لوازم یدكی مربوطه ارسال شود تا مشتری منتظر عرضه قطعه موردنیاز توسط نمایندگی نباشد.
راه رسیدن به سوددهی چیزی جز كیفیت نیست

او تاكید كرد: راه رسیدن به سوددهی چیزی جز كیفیت نیست، كیفیت در محصولات جاری و محصولات جدید باید به صورتی باشد كه محصولات جدید ایرادهای محصولات جاری را نداشته باشند.

تیموری با بیان اینكه هدف گذاری سایپا این است كه كیفیت محصولات جاری ارتقا یابد، تصریح كرد: به هیچ وجه قابل قبول نیست كه مشتری سه ماه پس از تحویل خودرو به نمایندگی مراجعه كند. اول باید این هدف محقق شود و دوم اینكه تمام عیوبی كه در محصولات جاری وجود دارد نباید در محصولات جدید مشاهده شود. تمركز بر این دو رویكرد، حتما ما را به موفقیت خواهد رساند و سایپا را سودده خواهد كرد.

مدیرعامل گروه سایپا در ادامه عنوان كرد: در راستای تولید صادرات محور، در چند ماه اخیر موفق شدیم با كشور ونزوئلا قراردادی را منعقد كنیم كه 200 هزار دستگاه خودرو كوییك را به این كشور عرضه خواهیم كرد. این صادرات از دو جهت مهم است، اول اینكه این تیراژ قابل توجه است و دومین ویژگی اش این است كه درآمد فروش این صادرات قبل از ارسال محصولات دریافت می شود كه اولین سری صادرات با تیراژ هزار خودروی كوییك به زودی به كشور ونزوئلا انجام می شود.

تیموری پیش بینی كرد كه حجم صادرات گروه خودروسازی سایپا تا پایان امسال نزدیك به 50 میلیون دلار خواهد بود.

او با اعلام این خبر كه از محل درآمد صادرات اولین سری محصولات به كشور ونزوئلا بخشی از تعهدات ارزی سایپا برآورده شده است، افزود: در بازار عراق نیز، پراید 131 را با 5 هزار و 200 دلار صادر خواهیم كرد و به زودی صادرات 5 هزار دستگاه خودرو به كشور عراق آغاز خواهد شد.

تیموری سیاست گروه سایپا در صادرات را «بهترین كیفیت با بهترین سازنده و قطعه ساز» معرفی كرد و گفت: صادرات در سایپا باید اقتصادی و سودآور باشد. ارزش صادرات خودرو به مراتب از بازار داخل برای سایپا آورده اقتصادی بیشتری دارد.

او با اشاره به ساختار كشاورزی در كشور غنا خاطرنشان كرد: با توجه به شرایط كشاورزی كشور غنا كه در ابعاد كوچك توسط مردم انجام می شود و با توجه به مزیت های وانت نیسان شامل شاسی، گیربكس و موتور و ساده بودن تعمیرات این خودرو، مقرر شد پس از طراحی فرمان راست این خودرو توسط شركت زامیاد، تا چندماه آینده فرآیند صادرات وانت نیسان به كشور غنا آغاز شود.

تیموری با اشاره به هدفگذاری تولید 60 هزار وانت نیسان تا پایان سال گفت: در صورت صادرات وانت نیسان به كشور غنا در رده قیمتی 20 هزار دلار و با انجام بهبودهای فنی این خودرو در زمینه افزایش قدرت حمل بار و گازسوز شدن آن توسط زامیاد، این خودرو در بازار كشور غنا با استقبال رو به رو خواهد شد.

او تاكید كرد: رشد و موفقیت ما در این است كه محصولات مان با بازار، شرایط اقتصادی، رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی كشور منطبق باشد، اینها شاخص هایی هستند كه محصول را برای بازار هدف تعریف می كند.

تیموری اظهار كرد: در راستای توسعه محصول، باید در سال 1401 و 1402 به همت همه كاركنان، مهندسان و مدیران گروه ركورد عرضه محصولات باكیفیت را در صنعت خودروی ایران به ثبت برسانیم كه محصولات جدیدی طی امسال و سال آینده توسط گروه سایپا تولید و عرضه خواهد شد.

مدیرعامل سایپا خاطرنشان كرد: در راستای سیاست های وزارت صمت مبنی بر انجام صادرات در قبال واردات توسط خودروسازهای داخلی، با خرید قیمت كمتر از 10 هزار دلار، توانستیم در فاز یك جزو اولین شركت هایی باشیم كه در لیست واردكننده های خودرو قرار بگیریم. تا پایان سال 50 میلیون دلار صادرات خواهیم داشت و در قبال آن می توانیم 5 هزار دستگاه خودروی چانگان را وارد كنیم.

او گفت: در زمینه خودروهای تجاری امسال تاكنون بیش از هزار كشنده در سایپادیزل تولید شده است. همچنین تجمیع خودروهای تجاری در خصوص شركت خدمات فنی رخ داد كه 50 درصد سهام آن به سایپادیزل و 50 درصد دیگر سهامش به زامیاد محول شده است كه باعث افزایش سود در نمایندگی های خودروهای تجاری خواهد شد
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما