هوندا پایلوت 2023 معرفی شد

1401/08/25

هوندا پایلوت 2023 معرفی شد
هوندا پایلوت 2023 دارای کابینی با قابلیت نشستن هشت سرنشین به همراه فضاهای قرار دادن اشیا کوچک در سرتاسر کابین بوده و به صورت جلومحرک یا تمام چرخ محرک قابل سفارش است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،هوندا پایلوت 2023 دارای کابینی با قابلیت نشستن هشت سرنشین به همراه فضاهای قرار دادن اشیا کوچک در سرتاسر کابین بوده و به صورت جلومحرک یا تمام چرخ محرک قابل سفارش است. بدین ترتیب می توان ادعا کرد که هوندا پایلوت جدید بیشتر قابلیت های خوب و جذاب نسل قبلی خود را به ارث برده است. ضمن اینکه استایل حجم پردازی شده، ساختار بازطراحی شده و اضافه شدن تریم آفرودی تریل اسپرت به نسل جدید هوندا پایلوت 2023 به این شاسی بلند ژاپنی کمک کرده خود را متمایز و سرسخت تر از نسل قبلی جلوه دهد.

2023-honda-pilot-هوندا پایلوت اسیووی (1)

ظاهر هوندا پایلوت 2023

هوندا سعی کرده که در پایلوت 2023 رویکردهای اشتباهی که در طراحی سه مدل قبلی داشته را کنار بگذارد و یک اسیووی با استایل سنتی تر طراحی کند. به همین جهت شاهد طراحی جلوپنجره ای مرتفع، کابینی بالاتر از نسل قبلی، گلگیرهای حجم پردازی شده به همراه بزرگترین کاپوت در بین محصولات هوندا در پایلوت 2023 هستیم. البته هوندا به منظور بهبود آیرودینامیک مقداری سقف را شیبدار طراحی کرده و ورودی های هوای عمودی هم در سپر جلو در نظر گرفته که به انتقال بهتر جریان هوای اطراف خودرو کمک می کند. سبک طراحی پنجره ها و ستون C پایلوت 2023 یادآور سبک طراحی نسل دوم این خودروست.

هوندا پایلوت 2023 بزرگترین شاسی بلند این برند ژاپنی بوده و طراحی متمایزی نسبت به سایر  اسیوویهای هوندا دارد. البته در پروفیل جلو به خصوص محل برخورد چراغ ها با جلوپنجره شباهت هایی بین پایلوت با هوندا CR-V دیده می شود. اما بیشتر المان های ظاهری هوندا پایلوت طراحی به خصوص و خاصی دارند و سبک طراحی ستون C کمک کرده که این خودرو بلندتر، جعبه ای شکل تر و آفرودی تر به نظر برسد.

2023-honda-pilot-هوندا پایلوت اسیووی (1)

داخل کابین هوندا پایلوت 2023

هوندا پایلوت 2023 در بخش داخلی برخی از ویژگی های نسل قبلی را البته با چاشنی مدرنتر به ارث برده است. هوندا پایلوت 2023 دارای دریچه های سیستم تهویه با طراحی سنتی تری بوده و سبک طراحی آنها با دریچه های تهویه توری مانند که برای سیویک، HR-V و CR-V جدید طراحی شده متفاوت است. نمایشگر سیستم مالتی مدیا نیز بروزرسانی شده و در مدل پایه اسپرت هوندا پایلوت شاهد نصب یک نمایشگر 7 اینچی لمسی هستیم که یک اینچ در مدل پایه نسبت به نسل قبلی افت کرده است! اما سایر تریم های هوندا پایلوت 2023 دارای نمایشگر لمسی 9 اینچی در میان داشبورد بوده که یک اینچ نسبت به نسل قبلی بزرگتر شده است. در زیر این نمایشگر هم کلیدهایی با دیزاین زیبا و جذاب برای تنظیم سیستم تهویه مطبوع دیده می شوند.

2023-honda-pilot-هوندا پایلوت اسیووی (1)

کابین هوندا پایلوت 2023 دارای ویژگی هایی بوده که شاید سفر را برای خانواده های پرجمعیت ساده تر کند. برای سرنشینان در قسمت های مختلف کابین محفظه های کوچکی برای قراردادن اشیا تعبیه شده و کنسول میانی نیز بزرگتر از قبل طراحی شده و در سرتاسر کابین 14 جالیوانی وجود دارد که هشت تای آنها برای قراردادن بطری آب نیز مناسب هستند. همچنین صندلی های جلو به صورت استاندارد دارای گرمکن بوده و مدل های تریل اسپرت و الایت دارای گرمکن فرمان هستند.

2023-honda-pilot-هوندا پایلوت اسیووی (1)

هوندا پایلوت 2023 کابین جادارتری نسبت به نسل قبلی دارد و فضای پا در ردیف های دوم و سوم بیشتر شده است. پشتی صندلی های ردیف دوم تا 10 درجه امکان بازی داشته و به صورت ریلی نیز امکان حرکت این صندلی ها وجود دارد تا دسترسی به صندلی های ردیف سوم ساده تر شود. در حالتی که همه صندلی ها در جای خود قرار داشته باشند، هوندا پایلوت 2023 فضای باری معادل 635 لیتر را ارائه می دهد که خیره کننده است. اگر صندلی های ردیف دوم و سوم را هم بخوابانید فضای بار بسیار زیادی معادل 3220 لیتر در اختیار خواهید داشت. هوندا پایلوت تقریبا از تمام رقبای خود کابین جادارتری داشته و تنها شورولت تراورس بوده که کابین بزرگتری را نسبت به این خودرو ارائه می دهد.

2023-honda-pilot-هوندا پایلوت اسیووی (1)

هوندا پایلوت 2023 در مدل های اسپرت، EX و EX-L به صورت استاندارد دارای صندلی ردیف دوم نیمکت مانند بوده که بدین ترتیب در کابین آنها امکان نشستن هشت سرنشین وجود دارد. اما نسخه تریل اسپرت دارای صندلی هایی مجزا از هم در ردیف دوم بوده و کابین آن هفت نفره است. نسخه های تورینگ و الایت هوندا پایلوت 2023 به نوعی تلفیقی از مدل هفت و هشت نفره هستند و صندلی میانی ردیف دوم امکان تاشدن و بازشدن داشته و می توان آن را در  سه حالت مختلف تنظیم کرد. زمانیکه این صندلی باز باشد سه نفر در ردیف دوم قرار می گیرند. زمانی هم که این صندلی را تا کنید، می توانید از پشتی آن به عنوان تکیه گاه دست و محلی برای قراردادن دو لیوان استفاده کنید. همچنین می توانید این صندلی را به طور کامل باز کنید تا دسترسی ساده تری به صندلی های ردیف سوم داشته باشید.

2023-honda-pilot-هوندا پایلوت اسیووی (1)

مشخصات فنی هوندا پایلوت 2023

هوندا اظهار کرده که پایلوت 2023 قدرتمندترین و توانمندترین اسیووی این شرکت بوده که تا به امروز ساخته شده است. هوندا پایلوت 2023 دارای یک موتور 3.5 لیتری شش سیلندر V شکل بوده که قادر به تولید 285 اسب بخار قدرت و 355 نیوتن متر گشتاور است. باید ذکر کنیم که فورد اکسپلورر دارای موتور 300 اسب بخاری با 420 نیوتن متر گشتاور و جیپ گرند چروکی L نیز دارای پیشرانه هشت سیلندر بسیار قدرتمندتر و پرگشتاور Hemi است. البته هوندا سعی کرده قطعات متحرک سرسیلندر را کمتر کند تا دوام این پیشرانه بیشتر شود و همچنین آن را مقداری کوچکتر طراحی کرده تا ایمنی عابرین پیاده در برخورد افزایش یابد.

نیروی تولید این پیشرانه توسط گیربکس 10 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو یا هر چهار چرخ منتقل می شود. لازم به ذکر است که هوندا پایلوت در نسخه های الاین و تریل اسپرت به صورت استاندارد به سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک مجهز شده است. هوندا پایلوت روی پلتفرم یک پیکاپ سبک توسعه یافته که تصور ما این بوده که نسل بعدی پیکاپ هوندا Ridgeline نیز روی همین ساختار تولید می شود. این سازه سبکتر دارای 60 درصد سختی بیشتر در جلو و 30 درصد سختی بیشتر در عقب است. همچنین عرض اکسل بسته  به مدل ترتیب 1.1 و 1.2 اینچ و اکسل عقب نیز بسته به مدل 1.4 تا 1.5 اینچ بیشتر شده است. اکسل جلو دارای تعلیق بازطراحی شده مک فرسون و اکسل عقب نیز دارای تعلیق کاملا جدید مولتی لینک است.

برچسب ها:

هوندا پایلوت 2023 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما