ورود ون‌ تاکسی‌های جدید به خطوط تاکسیرانی

1401/08/28

ورود ون‌ تاکسی‌های جدید به خطوط تاکسیرانی
سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به ون‌های فرسوده تهران از ورود ون تاکسی‌های جدید به خطوط تاکسیرانی پایتخت خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، عبدالمطهر محمدخانی؛ با اشاره به ورود تاکسی‌ون‌های نو به تهران در سیزدهمین شنبه امیدوافتخار، گفت: بیش از ۲ هزار ون در تهران حدود ۱۳ سال در حال فعالیتند و واقعا ون تاکسی‌ها فرسوده هستند.

وی افزود: کافی است مسافران روی صندلی این ون‌ها بنشینید تا میزان فرسودگی آن کاملا مشخص شود. اتفاق خوب و زحمت خوبی را دولت با همکاری شهرداری کشیده که جای تقدیر دارد. دولت پس از سال‌ها به نقش خود در حمل و نقل عمل کرده است.

محمدخانی با اشاره به قیمت ون تاکسی‌ها بیان کرد: قیمت ون خیلی بالا است. برای اینکه تاکسی ون‌ها را بخواهیم نوسازی کنیم حدود ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان باید هزینه کرد. حتی بدون گمرک ساده‌ترین ون همین قیمت و حدود ۳۵ هزار دلار قیمت دارد.

وی ادامه داد: حالا اگر بخواهیم ون بهتری داشته باشیم باید ۴۵ هزار دلار یعنی با قیمت کارخانه خریداری کرد. امکانی که فردی بخواهد این هزینه را انجام دهد و در خط بایستند و با کرایه ۱۰ هزار تومان فعالیت کند وجود ندارد.

محمدخانی افزود: دولت بخش قابل توجهی را تقبل کرد و با ایران خودرو دیزل قراردادی منعقد کرده تا ون‌هایی بیاورد که استاندارد‌های لازم را داشته باشد.

برچسب ها:

ون‌ تاکسی‌ 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما