انتشار تیزر خودرو لوسید گراویتی Gravity

1401/08/30

انتشار تیزر خودرو لوسید گراویتی Gravity
اولین تیزر و تصویر از اسیووی برقی لوسید یعنی گراویتی Lucid Gravity منتشر شده که قرار است در اوایل سال 2023 رونمایی شود.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،با توجه به اینکه این تنها یک پیش نمایش از لوسید Gravity بوده، در حال حاضر هیچ جزییاتی در خصوص این شاسی بلند برقی پریمیوم نداریم. البته لوسید سرنخ هایی را در خصوص این خودرو داده و اظهار کرده که اسیووی گراویتی Gravity عملکردی مشابه با ابرخودروها داشته و پیمایش آن در حالت شارژ کامل از تمام خودروهای برقی که تاکنون رونمایی شده بیشتر به جز لوسید ایر سدان است. لازم به ذکر است که در حال حاضر لوسید ایر سدان بیشترین میزان پیمایش را در حالت شارژ کامل دارد. لازم به ذکر است که لوسید ایر گرند تورینگ در حالت شارژ کامل در دنیای واقعی قادر به پیمایش مسافتی بیشتر از 830 کیلومتر دارد و لوسید ایر Pure هم قادر به پیمایش 660 کیلومتر مسافت در حالت شارژ کامل در دنیای واقعیست.

lucid-gravity لوسید گراویتی برقی اسیووی (1)

بدین ترتیب لوسید گراویتی Gravity در حالت شارژ کامل پیمایشی بین این دو رقم خواهد داشت. در این صورت این شاسی بلند برقی آمریکایی پیمایشی به مراتب بیشتر از رقبایی همچون تسلا مدل X و آئودی Q8 ای-ترون دارد. لوسید در خصوص اینکه شاسی بلند برقی گراویتی Gravity سریعترین در میان رقبا باشد، کار بسیار دشواری دارد. چراکه رقیب این خودرو یعنی تسلا مدل ایکس در نسخه Plaid پلید چه در شتابگیری صفر تا 100 چه در تایم درگ جزو سریع ترین خودروهای تولیدی در دنیاست. جی ام سی هامر برقی اسیووی هم عملکرد بسیار خوبی دارد و حتی خودروهایی همچون ولوو EX90 که با هدف اسپرت بودن طراحی نشده اند، شتاب صفر تا 100 آنها زیر 4 ثانیه است. البته که سطح لوسید بسیار بالا بودن و عملکرد و سرعت خیره کننده را با سدان برقی لسید ایر Air به همه نشان داده است. بدین ترتیب برای اینکه در اسیووی برقی گراویتی هم بتواند رقبایش را به چالش بکشد، یقینا پیشرانه برقی بالای 1000 اسب بخاری را برای آن نصب می کند.

lucid-gravity لوسید گراویتی برقی اسیووی (1)

لوسید اعلام کرده که مشخصات فنی و طراحی اسیووی برقی گراویتی در حال نهایی شدن است. بدین ترتیب ممکن است طراحی نسخه تولیدی لوسید گراویتی نسبت به تصاویری که در این مطلب مشاهده می کنید مقداری تغییر کند. این موضوع را می دانیم که کابین لوسید گراویتی Gravity می تواند به صورت پنج، شش و هفت نفره باشد و قابلیت نصب سه ردیف صندلی را دارد و داشبورد آن نیز مملو از نمایشگرهای دیجیتالی خواهد بود.

lucid-gravity لوسید گراویتی برقی اسیووی (1)

پیتر راولینسون مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی لوسید اظهار کرد که لوسید گراویتی مجموعه ای از هرآنچه بوده که این شرکت خودروسازی تا به امروز به آن دست یافته و شبیه به هیچ کدام از شاسی بلندهای لاکچری عملکردی موجود در بازار جهانی نیست. همانگونه که لوسید با عرضه سدان ایر Air بار دیگر سدان ها را تعریف کرد، با عرضه شاسی بلند گراویتی Gravity نیز قصد دارد دنیای اسیووی ها را دگرگون کند و بنچمارک های جدیدی را تعیین خواهد کرد.

lucid-gravity لوسید گراویتی برقی اسیووی (1)

لوسید گراویتی Gravity قرار است که در اوایل سال 2023 به صورت کامل رونمایی شود.