قیمت خودرو رو به کاهش است

1401/10/20

قیمت خودرو رو به کاهش است
سخنگوی وزارت صمت گفت: قیمت خودرو رو به کاهش است و با افزایش تولید قیمت‌ها را کنترل می کنیم.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، شبکه رادیویی گفتگو در برنامه رویداد موضوع بورس کالا و آشفته بازار قیمت گذاری خودرو‌های واقعی را در گفتگو با امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت بررسی کرده است.تفصیل این مصاحبه به شرح زیر است:

سؤال: چه خبر از قیمت خودرو؟

امید قالیباف: شما که نسخه اش را پیچیدید، ببینید اینجوری هم واقعاً نیست به هر حال در دو هفته گذشته با آن التهابات بازار ارز ما هم تبعات اش را در بازار خودرو حس کرده ایم. این را همه می‌دانند، اما کاهش پیدا کرد آن افزایش‌ها دیگر متوقف شد که هیچ و قیمت‌ها به پایین سرازیر شد و دیروز هم حدود ۴ هزار شاهین عرضه شد در بورس فقط ۱۵۴۵ دستگاه تقاضا برایش بود و با همان قیمت کف کارخانه ۳۰۴ میلیون تومان فروش رفت این‌ها همه سیگنال‌هایی است که نشان می‌دهد بازار دارد آرامش پیدا می‌کند. اگر بعضی ها..

سؤال: این بعضی‌ها چه کسانی هستند؟

امید قالیباف: رسانه و اینها.

سؤال: می‌گویند قیمت بازار با قیمت نهایی بورس الان خیلی زیاد است.

امید قالیباف: آن اشکال از بازار است اشکال از بورس که نیست یعنی الان ۲۰۷ هم همین شد که ۲ هزار دستگاه عرضه شد و ۲۵۰۰ تقاضا برایش آمد و حدود ۵۰ خورده‌ای میلیون از سری قبلی که عرضه شد قیمت اش پایین‌تر بود. یعنی همین ۲۰۷ در سری قبل با این سری که دیروز فکر می‌کنم عرضه شد ۵۰ و خورده‌ای میلیون تومان کمتر شد؛ بنابراین من نمی‌دانم من چه شاهدی باید بیاورم بر این ادعا که قیمت بازار الان رو به کاهش است.

سؤال: یک نکته‌ای است اینکه بعضی‌ها می‌گویند که الان دلالان می‌روند به سمت بورس این را شما قبول دارید یا خیر؟

امید قالیباف: نه آنجا همه چیز شفاف‌تر است یعنی شخص مشخص است، تمام فرآیند‌ها کاملاً شفاف است اینجوری نیست که دلال بخواهد بیاید در بورس، بورس که ممنوعیتی برای عموم مردم ندارد همه می‌توانند بروند و از بورس خرید کنند یک بحث دیگری هم است کسانی که در بورس فعالیت می‌کنند و می‌خرند و می‌فروشند و فعال هستند در بورس سهام و یا بورس کالا خیلی راحت‌تر سیگنال‌ها یا انتظارات تورمی را تشخیص می‌دهند وقتی می‌دانید با این شدت قیمت‌ها پایین می‌آید یعنی یکسری افراد حرفه ای‌تر با یک نگاه اقتصادی‌تر دارند این را تشخیص می‌دهند که این قیمت‌های بازار قیمت درستی نیست. این است که شما هم کمک کنید که مثل همیشه که کمک کار ما بوده اید تا بتوانیم با افزایش تولید قیمت‌ها را کنترل کنیم.

برچسب ها:

قیمت خودرو 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما