کاهش فروش تویوتا در آمریکا

1401/10/20

کاهش فروش تویوتا در آمریکا
تویوتا موتورز آمریکای شمالی (TMNA) که شامل تویوتا و لکسوس است، در سال ۲۰۲۲ بیش از دومیلیون دستگاه خودرو را در ایالات متحده تحویل داد.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، این میزان نسبت به تعداد فروش سال ۲۰۲۱ حدود ۶/ ۹درصد کاهش داشت. در مقام مقایسه، جنرال موتورز در سال ۲۰۲۲ دومیلیون دستگاه خودرو شامل برندهای خود را در ایالات متحده به مشتریان تحویل داد. این رقم نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۵/ ۲درصد افزایش داشت. جنرال عنوان بزرگ‌ترین خودروساز ایالات متحده را دوباره به دست آورده است.
اما هر دو بخش تویوتا و لکسوس TMNA شاهد کاهش فروش در سال ۲۰۲۲ بودند. فروش تویوتا ۸/ ۸درصد کاهش یافت و لکسوس نیز ۱۵درصد نزول را تجربه کرد. طبق آمار، راو۴ پرفروش‌ترین محصول تویوتا در سال ۲۰۲۲ بود. این شرکت ۳۹۹هزار و ۹۴۱ دستگاه از این خودرو را تحویل داده که نسبت به ۴۰۷هزار و ۷۳۹ دستگاه در سال ۲۰۲۱ حدود ۹/ ۱درصد کاهش را نشان می‌دهد. تویوتا و جنرال موتورز قصد دارند در سال ۲۰۲۳ خودروهای برقی بیشتری را در ایالات متحده معرفی کنند. بر این اساس، مدل‌های بیشتری از خانواده bZ و همچنین نسخه‌های الکتریکی بلیزر، اکینوکس و سیلورادو در راه هستند. هنوز فروش جهانی در سال ۲۰۲۲ از هیچ یک از برندها در دسترس قرار نگرفته و مشخص نیست این دو غول صنعت خودروی جهان چه تعداد محصول را در سال میلادی گذشته به فروش رسانده‌اند. در سال ۲۰۲۱، تویوتا بزرگ‌ترین خودروساز جهان بود.

برچسب ها:

کاهش فروش تویوتا 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما