خودروهای بورسی این هفته

1401/11/02

خودروهای بورسی این هفته
این هفته ۳هزار و ۵۰ خودرو در بورس کالا مورد معامله قرار می‌گیرد. براساس اعلام شرکت بورس کالا ۴ بهمن‌ماه قرار است عرضه اولیه پانصد دستگاه FMC T۵ انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، این هفته ۳هزار و ۵۰ خودرو در بورس کالا مورد معامله قرار می‌گیرد. براساس اعلام شرکت بورس کالا ۴ بهمن‌ماه قرار است عرضه اولیه پانصد دستگاه FMC T۵ انجام شود. در روند این عرضه ۲۰۰ دستگاه T۵ سفیدرنگ و ۳۰۰ دستگاه فردا T۵ مشکی‌رنگ وارد رقابت می‌شوند و متقاضیان می‌توانند براساس قیمت پایه، عدد پیشنهادی را به کارگزاری‌های خود جهت خرید این کراس‌اوور اعلام کنند. طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده این خودروها در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ تحویل خریداران خواهد شد.

بر اساس بخشنامه مصوب، FMC T۵ سفید و مشکی با قیمت پایه یک‌‌میلیارد و ۱۷۴میلیون تومان در بورس کالا عرضه می‌شود. البته پس از ثبت رقابت، ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده بر اساس قیمت نهایی معامله و مبلغ ۲۷میلیون و ۳۳هزار و ۷۴۶ تومان به هزینه‌های پرداختی خریداران اضافه خواهد شد.
باید به این نکته اشاره کرد که تمام قوانین جاری به عرضه خودرو در بورس کالا، برای FMC T۵ هم برقرار است و هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش روی یکی از کدهای عرضه‌شده در تاریخ عرضه و برای یک خودرو را خواهد داشت. خریداران باید ۱۸ سال تمام داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی و از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید شدند امکان ثبت سفارش ندارند.
علاوه بر این در بورس کالا عرضه محصول هایما S۷ نیز در ۴ بهمن‌ماه انجام خواهد شد. در این عرضه ۲۰۰۰هزار دستگاه با قیمت پایه ۷۴۳ میلیون تومان فروخته می‌شود. تاریخ تحویل این خودروها ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.همچنین بورس کالای ایران سه‌شنبه ۴بهمن ماه میزبان عرضه ۵۵۰ دستگاه خودروی لاماری است. در این عرضه قیمت پایه ۹۸۱میلیون تومانی برای این خودرو در نظر گرفته شده و تاریخ تحویل این خودروها ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما