تغییرات قیمت خودرو در دی‌ماه

1401/11/02

تغییرات قیمت خودرو در دی‌ماه
بررسی بازار خودرو در دی‌ماه نشان می‌دهد قیمت برخی از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو و تنها خودروی شاهین سایپا در آخرین روز این ماه نسبت به نیمه‌های دی کاهش را تجربه‌ کرده‌اند. روند صعودی قیمت‌ها در بازار که از آذرماه شکل گرفت تا نیمه دی‌ماه آن چنان تند شد که با وجود کاهش نسبی در انتهای ماه، نرخ‌ها همچنان بالاتر از قیمت‌ها در ابتدای دی است.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، بررسی قیمت خودروها در آخرین معاملات رسمی دی‌ماه و مقایسه آن با قیمت‌ها در ۱۰ دی‌ماه، نیمه دی‌ماه (۱۷ دی) و پایان دی نشان می‌دهد قیمت برخی خودروها نسبت به نیمه دی‌ماه کاهش یافته است، اما آنقدر شیب افزایش قیمت‌ها تند پیش آمد که حالا همچنان نسبت به ابتدای دی‌ماه، افزایشی است.در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، سمند LX که در نخستین روز دی‌ماه، ۴۵۵میلیون تومان قیمت داشت، در ۱۰ دی‌ماه به ۴۷۰میلیون تومان افزایش یافت اما در نیمه دی‌ماه به ۴۶۵میلیون تومان بازگشت و این روند کاهش را تا پایان ماه ادامه داد و دی‌ماه را با قیمت ۴۵۰میلیون تومان تمام کرد.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای نیز در ابتدای ماه، ۵۴۰میلیون تومان و در ۱۰ دی‌ماه به ۵۷۰میلیون تومان و سپس در نیمه دی به ۵۶۵میلیون تومان رسید اما در روز ۲۸ دی‌ماه ۵۴۵میلیون تومان معامله شد؛ مدل اتوماتیک این خودرو هم دی‌ماه را با قیمت ۷۰۰میلیون تومان آغاز کرد و در ۱۰ دی‌ماه به ۷۲۵میلیون تومان رسید و در نیمه دی تا ۶۸۰میلیون تومان پایین آمد و در نهایت ماه را با قیمت ۶۶۰میلیون تومان به پایان رساند. اما راناپلاس در ابتدای دی ۴۲۵میلیون تومان و تارا هم ۵۹۰میلیون تومان قیمت داشتند. قیمت این دو محصول در ۱۰ دی‌ماه هم به ترتیب تا ۴۵۵میلیون تومان و ۶۵۰میلیون تومان صعود کرد اما تا ۱۷دی‌ماه راناپلاس ثبات را تجربه کرد و تارا عقب نشست و به ۶۲۰میلیون تومان رسید.

این دو محصول دی‌ماه را با قیمت‌هایی معادل ۴۴۰ و ۶۱۰میلیون تومان به پایان رساندند. دیگر محصولات ایران‌خودرو اگر چه در نیمه دی نسبت به ابتدای ماه، کاهش قیمت داشته‌اند اما مجدد در پایان ماه افزایشی شده‌اند. در محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز تنها قیمت شاهین است که کمی ارزان‌تر البته نسبت به نیمه دی‌ماه شده است. این خودرو در ابتدای ماه ۴۹۵میلیون تومان، در ۱۰ دی‌ماه ۴۵۴میلیون تومان، در نیمه دی ۵۲۰میلیون تومان و در پایان دی‌ماه ۵۱۰میلیون تومان قیمت داشته است.

برچسب ها:

قیمت خودرو 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما