آئودی اکتیو اسفر کانسپتی فوق جنجالی با تجهیزاتی فضایی

1401/11/12

آئودی اکتیو اسفر کانسپتی فوق جنجالی با تجهیزاتی فضایی
آئودی اکتیو اسفر Activesphere آخرین محصول از سری کانسپت های این خودروساز پریمیوم آلمانیست که آینده و ایده های آتی این برند را به ما نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،آئودی اکتیو اسفر Activesphere طراحی بسیار زیبایی دارد که ترکیبی از محصولات اسپرتبک آئودی و محصولات Allroad این برند بوده که در یک خودروی برقی از نوع اسیووی مانند جمع شده اند. آئودی اکتیو اسفر Activesphere دارای سیستم تعلیق بادی آئودیست که شامل دمپرهای تطبیق پذیر با قابلیت افزایش فاصله کف خودرو از سطح زمین و رسانده آن به 208 میلی متر است. در واقع این سیستم تعلیق بادی تا 40 میلی متر امکان تنظیم ارتفاع داشته که مقدار مناسبی برای یک اسیووی آفرودیست.

audi-activesphere-concept-2023 آئودی اکتیو اسفر اکتیواسفر کانسپت (1)

رینگ های 22 اینچی آئودی اکتیو اسفر Activesphere هرچند برای یک اسیووی آفرودی بزرگ به نظر می رسند، اما کاملا کاربردی هستند. زمانی که این خودرو در حالت رانندگی آفرود قرار داشته باشد، فلپ های آن با هدف بهبود خنک سازی و جریان هوا باز می شوند و زمانی هم که این خودرو در جاده و سرعت بالا تردد می کند فلپ ها به منظور بهبود آیرودینامیک بسته می شوند. بخش اعظمی از بدنه این خودرو از شیشه تشکیل شده است. آئودی اکتیو اسفر Activesphere دارای سقف شیشه ای، شیشه در قسمت هایی پایینی درب ها و جلوپنجره شیشه ای بوده که به مسافران و سرنشینان دید بسیار زیادی نسبت به محیط پیرامونی خودرو ارائه می دهد.

audi-activesphere-concept-2023 آئودی اکتیو اسفر اکتیواسفر کانسپت (1)

آئودی اکتیو اسفر Activesphere دارای شیشه عقب کاربردیست و این شیشه قابلیت جمع شدن در سقف را داشته تا حالتی پیکاپ مانند برای این اسیووی ایجاد کند تا بتوان با آن موتورسیکلت و دوچرخه را حمل کرد. یک قسمت از پروفیل عقب نیز باز می شود که نقشی مانند درب حوض بار پیکاپ ها دارد که دسترسی به این فضای بار را در آئودی اکتیو اسفر Activesphere ساده تر کرده است. همچنین در زمانی که از آئودی اکتیو اسفر Activesphere به عنوان یک پیکاپ استفاده می شود، یک دیواره به صورت برقی در پشت صندلی های ردیف دوم باز می شود تا فضای کابین از حوض بار مستقل باشد.

audi-activesphere-concept-2023 آئودی اکتیو اسفر اکتیواسفر کانسپت (1)

داخل کابین آئودی اکتیواسفر Activesphere

آئودی اکتیواسفر در داخل کابین دارای چهار صندلی مجزا برای سرنشینان است. زمانی که خودرو در حالت رانندگی خودران باشد، داشبورد، فرمان و پدال ها ناپدید می شوند. اما ساندبار جلو به همواره دریچه های سیستم تهویه سرتاسری داشبورد همچنان کاربردی باقی می مانند. صندلی ها در داخل کابین شناور هستند و به کنسول میانی متصل بوده و برای آنها قابلیت گرمکن و سردکن تعبیه شده است.

audi-activesphere-concept-2023 آئودی اکتیو اسفر اکتیواسفر کانسپت (1)

یکی از ویژگی های کلیدی آئودی اکتیو اسفر Activesphere کانسپت، هدست هایی با تکنولوژی واقعیت افزوده برای راننده و سرنشینان است. این به راننده و سرنشینان این قابلیت را می دهد تا به صورت مجازی پنل های کنترلی خودرو از جمله نمایشگرها و … را کنترل کنند. این قابلیت سبب شده که کابین آئودی اکتیو اسفر از نمایشگرهای رایجی که در خودروهای امروزی دیده می شود خالی شود و فضای در دسترس بیشتری موجود باشد. لازم به ذکر است که آئودی ویژگی های زیادی را برای این عینک های واقعیت افزوده در نظر گرفته است. به عنوان مثل تنظیمات سیستم تهویه روی دریچه های تهویه شناور می شوند و تنظیمات سیستم صوتی هم با نگاه کردن به بلندگوهای سیستم صوتی در مقابل چشمان راننده و سرنشینان با استفاده از این عینک های واقعیت افزوده شناور می شود.

audi-activesphere-concept-2023 آئودی اکتیو اسفر اکتیواسفر کانسپت (1)

کاربر می تواند این کنترلرهای مجازی را مشاهده کند و اگر با چشمان خود روی آنها فوکوس کند، می توان گسچرهای آنها را فعال کند. این سیستم دسترسی نامحدودی را به سرنشینان در سراسر کابین می دهد و جدا از اینکه روی کدام صندلی نشسته اند، می توانند ویژگی های مختلف آئودی اکتیواسفر Activesphere را کنترل کنند. این سیستم همچنین قادر است محتوای مناسب هر سرنشین را به وی ارائه دهد. به عبارت دیگر در حالیکه سرنشینان موسیقی و سایر ویژگی های سرگرمی را انتخاب می کنند، به راننده اطلاعات مهم خودرو نشان داده می شود.

audi-activesphere-concept-2023 آئودی اکتیو اسفر اکتیواسفر کانسپت (1)

مشخصات فنی آئودی اکتیو اسفر Activesphere

آئودی اکتیو اسفر Activesphere روی پلتفرم PPE این برند توسعه یافته که این پلتفرم با همکاری مشترک پورشه طراحی شده است. این پلتفرم زیربنای خودروهای برقی دیگری از هر دو برند خواهد بوده و دارای باتری 100 کیلوواتیست. آئودی اکتیو اسفر دارای دو موتور برقی بوده که روی هم رفته قادر به تولید 325 اسب بخار قدرت و 720 نیوتن متر گشتاور هستند و این نیرو به هر چهار چرخ این اسیووی برقی منتقل می شود.

برچسب ها:

آئودی اکتیو اسفر 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما