لکسوس LM 2023 رونمایی شد

1402/02/17

لکسوس LM 2023 رونمایی شد
یکی از برجسته ترین خودروهای حاضر در نمایشگاه خودرو شانگهای بی شک لکسوس LM 2023 بود که وارد نسل دوم شد. این خودرو که تا پیش از این محصولی ویژه بازار چین بود، حال قرار است که در بازارهای جهانی و بیش از 60 کشور مختلف عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،اروپا و ژاپن از جمله بازارهایی هستند که قرار است لکسوس LM 2023 در آنها عرضه شود. لکسوس LM در سگمنت مینی ون ها یا MPVها قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این دسته خودروها در بازار چین طرفداران بسیار زیادی دارد و به وفور خودروهایی از این سبک را در چین مشاهده کردیم. برندهایی مختلفی از جمله مرسدس بنز، بیوک، کیا، لکسوس، تویوتا، هونگچی، بی وای دی و … برای سهم خواهی هرچه بیشتر از بازار MPVها در چین با یکدیگر در حال رقابت هستند.

لکسوس 2023-lexus-lm

طراحی ظاهری نسل جدید لکسوس LM

لکسوس LM 2023 دارای یک جلوپنچره بسیار بزرگ اما همرنگ با بدنه دارد. به طور کلی استایل ظاهری نسل جدید این خودرو نسبت به مدل پیشین کاملا متحول شده و در نمای عقب به جای لوگو عبارت انگلیسی LEXUS دیده می شود. به دلیل ابعاد بزرگ این خودرو، رینگ های 19 اینچی نصب شده برای آن مقداری کوچک به نظر می رسند.

لکسوس 2023-lexus-lm

لکسوس LM 2023 دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 5125، 1890 و 1955 میلی متر است. در واقع این خودرو نسبت به نسل قبلی خود 80 میلی متر کشیده تر، 40 میلی متر عریض تر و 10 میلی متر بلندتر شده است. اما فاصله بین دو محور آن مشابه با نسل قبلی یعنی 3000 میلی متر باقی مانده است.

لکسوس 2023-lexus-lm

طراحی کابین لکسوس LM جدید

لکسوس LM در دسته مینی ون ها قرار می گیرد و دارای درب هایی کشیووی بوده و فضای داخلی بسیار جادار در سه ردیف صندلی ارائه می دهد که مناسب برای نشستن شش یا هفت نفر است. البته یک نسخه فوق لوکس دو ردیف صندلی هم از این خودرو تولید می شود که صرفا چهار نفره بوده و مناسب افرادیست که خود در قسمت عقب خودرو نشسته و یک راننده استخدام می کنند. تنها چیزی که در لکسوس LM 2023 از جلوپنجره عظیم این خودرو بزرگتر است، نمایشگر دیجیتالی 48 اینچی بوده که در مقابل سرنشینان عقب در نسخه چهار نفره نصب می شود. لکسوس اظهار کرده که این نمایشگر تنها برای سرگرمی نیست و برای میتینگ های آنلاین نیز کاربرد دارد.

داخل کابین لکسوس LM 2023 برای رفاه بیشتر سرنشینان یخچال، شیشه های دودی با امکان انتخاب دو سطح دودی و فضاهای مختلف برای قراردادن اشیا و وسایل تعبیه شده است. همچنین برای فضای عقب نورپردازی 64 رنگ با امکان انتخاب 14 تم پیش فرض و 50 تم شخصی سازی شده وجود دارد. همچنین برای قراردادن لپ تاپ و وسایل یک میز تاشو چرمی برای صندلی های ردیف عقب تعبیه شده است.

لکسوس 2023-lexus-lm

یکی از ویژگی های جالب لکسوس LM 2023 سنسور اینفرارد نصب شده در قسمت میانی پارتیشن است. این سنسور می تواند دمای صورت، سینه و پاها و شکم سرنشینان عقب را تشخیص دهد و همچنین دمای شیشه ها، تریم داخلی و سقف را اندازه گیری می کند و بر مبنای این اطلاعات سیستم تهویه را تنظیم می کند.

مشخصات فنی لکسوس LM جدید

لکسوس در خصوص جزییات فنی نسل جدید LM مطلب زیادی نگفته و صرفا می دانیم که مشتریان می توانند این مینی ون لوکس را با پیشرانه 2.4 لیتری توربوشارژ هیبریدی یا 2.5 لیتری هیبریدی خریداری کنند. به گفته این خودروساز ژاپنی مقاومت بدنه در مقابل پیچش نسبت به نسل قبلی 50 درصد بیشتر شده و سیستم تعلیق تطبیق پذیر برای این خودرو نصب شده تا کمترین میزان ارتعاش از ناهمواری های جاده به کابین منتقل شود.

لکسوس LM 2023 حاضر در نمایشگاه شانگهای دارای رینگ های 19 اینچی با تایرهایی با عرض 225 بود. اما در بازار جهانی این خودرو با رینگ های کوچکتر 17 اینچی و تایرهایی با همین عرض هم عرضه می شود.

برچسب ها:

لکسوس LM 2023