تعهدات معوق سایپا دیزل در سال جاری صفر می شود

1402/02/21

تعهدات معوق سایپا دیزل در سال جاری صفر می شود
مدیرعامل شرکت سایپادیزل با تاكید بر اینكه در سال جاری تعهدات معوق این مجموعه صفر می شود، گفت: طرح های توسعه ای، تنوع محصول، افزایش تولید و تحقق صادرات محصولات تجاری و كار در شركت سایپا دیزل با جدیت دنبال می شود.
محمدحسن محمدزاده در نشست هم اندیشی مدیران نمایندگی های شركت خدمات فنی رنا، اظهارداشت: مجموعه سایپا دیزل در سال 98، بیش از 2 هزار دستگاه ولوو تعهد معوق داشت و اكنون این تعداد به كمتر از 300 دستگاه رسیده است. بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری، به تمام تعهدات معوق پاسخ داده خواهد شد و همزمان، طرح های توسعه ای پیش می رود.

او افزود: با حمایت های كه از سوی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا صورت گرفت، توانستیم از مشكلات و چالش های جدی كه داشتیم عبور و به تعهدات معوق خود عمل كنیم.

محمدزاده گفت: در حال حاضر سایپا دیزل سه برنامه كلیدی در دستور كار دارد كه اولین آن صفر شدن تعهدات معوق است. دیگری كاهش بدهی های بانكی است كه از مدت ها پیش بر این مجموعه تحمیل شده بود؛ این مجموعه 2 هزار و 200 میلیارد تومان بدهی بانكی و همچنین هزینه های مالی كه سالانه بین 300 تا 400 میلیارد تومان اضافه می شد، داشت. خوشبختانه این بدهی ها با تولید انجام شده، سیر كاهشی یافته است.

او یادآورشد: برنامه سومی كه سایپا دیزل با جدیت دنبال می كند، افزایش سرمایه است، این مهم دو مرحله دارد كه شامل تجدید ارزیابی و آورده سهامداران است. این برنامه بعد از صفر شدن تعهدات معوق اجرایی می شود.

مدیرعامل شرکت سایپادیزل گفت: با توجه به تاكید و رویكرد مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا مبنی بر تولید خودروهای تجاری، كار و عمومی، هدف گذاری شده است كه در این بخش تنوع محصول داشته باشیم و با مجموعه زامیاد نیز همكاری های مشتركی تعریف كنیم تا ضمن تامین نیاز داخل، بتوان صادرات را هم دنبال كرد.

او با تاكید بر اینكه اتوبوس شهری و بین شهری نیاز مبرم كشور است و در این خصوص باید برنامه ریزی دقیق كرد، یادآورشد: با استفاده از توانمندی و پتانسیل شركت زامیاد به خصوص در حوزه خدمات پس از فروش كه البته در مقطع فعلی هم در حال انجام است، می توان در حوزه تجاری و تجاری سازی كارهای بزرگی را تعریف و محصولات به روز و باكیفیتی را عرضه كرد.

برچسب ها:

سايپا ديزل