رونمایی از هاوال شیائولانگ و شیائولانگ مکس

1402/02/30

رونمایی از هاوال شیائولانگ و شیائولانگ مکس
هاوال شیائولانگ و شیائولانگ مکس دو کراس اوور جدید از این خودروساز چینی فعال زیر چتر گریت وال موتورز هستند که به تازگی معرفی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خودروها، هاوال شیائولانگ یک کراس اوور کامپکت بوده و نسخه شیائولانگ مکس یک کراس اوور سایز متوسط است. در آگوست سال 2022 هاوال اعلام کرده بود که تا سال 2030 فروش خودروهای بنزینی را متوقف خواهد کرد. هاوال شیائولانگ یکی از پروژه های کلیدی این خودروساز چینی برای ورود به دنیای خودروهای الکتریکی و الکتریکی سازی شده است.

طراحی ظاهری

هر دو این خودروها از جدیدترین سبک طراحی این برند بهره گرفته اند. هاوال شیائولانگ دارای جلوپنجره کاملا بسته بوده و نسخه شیائولانگ مکس دارای جلوپنجره مش بندی شده است. مدل شیائولانگ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4600، 1877 و 1675 میلی متر بوده و فاصله بین دو محوری معادل 2710 میلی متر دارد. مدل شیائولانگ مکس مقداری بزرگتر بوده و طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4785، 1895 و 1725 میلی متر دارد و فاصله بین دو محور آن 2800 میلی متر است.
هاوال شیائولانگ مکس دارای دیزاین 7 شکلی در چراغ های جلو بوده که چهره ظاهری جذابی به این خودرو بخشیده است. در نمای جانبی جانبی هم روف راک مشکی، فلاپ های نصب شده در لبه چرخ ها و همچنین ضربه گیرهای پایین درب ها چهره اسپرت تری به این خودرو بخشیده اند. هر دو خودرو هم دارای اسپویلر سقفی و همچنین چراغ ترمز داخل آن هستند.


طراحی کابین

هاوال شیائولانگ دارای تریم کاملا مشکی برای کابین بوده و روی داشبورد آن یک نمایشگر 12.3 اینچی دیجیتالی در پشت فرمان و یک نمایشگر 14.6 اینچی دیجیتالی در میان داشبورد دیده می شود. در مقابل راننده هم یک غربیلک فرمان سه شاخه قرار دارد. در کنسول میانی هم یک پد شارژ بدون سیم تلفن همراه دیده می شود.
هاوال شیائولانگ مکس دارای تریم دو رنگ برای کابین بوده و سه نمایشگر روی داشبورد آن نصب شده است. یک نمایشگر 12.3 اینچی پشت فرمان، یک نمایشگر 12.3 اینچی در میان داشبورد و یک نمایشگر 12.3 اینچی در مقابل سرنشین جلو. برای پردازش این نمایشگرها نیز چیپست کواکام اسنپدراگون 8155 نصب شده است.


مشخصات فنی

هاوال شیائولانگ دارای پیشرانه پلاگین هیبریدی بوده که متشکل از یک موتور 1.5 لیتری بنزینی و یک موتور برقی در جلوست. پیشرانه بنزینی قادر به تولید 101 اسب بخار قدرت و 132 نیوتن متر گشتاور بوده که به گیربکس 2 سرعته DHT مجهز شده است. طبق اعلام رسانه های چینی این خودرو در حالت تمام برقی قادر به پیمایش 52 و 110 کیلومتر مسافت است و در حالت باک بنزین پر و باتری فول شارژ می تواند مسافتی در حدود 1000 کیلومتر را طی کند.


هاوال شیائولانگ مکس به پیشرانه Hi4 الکتریک هیبرید چهار چرخ محرک گریتوال موتورز مجهز شده که متشکل از یک موتور بنزینی 1.5 لیتری و دو موتور برقی یک در جلو و دیگری در عقب است. این سیستم به صورت ترکیبی 279 اسب بخار قدرت و 585 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و به گیربکس DHT دو سرعته مجهز شده است. این کراس اوور پلاگین هیبریدی در حالت شارژ کامل باتری ها می تواند 105 کیلومتر را در حالت تمام برقی طی کند و طی 6.5 ثانیه هم از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

برچسب ها:

هاوال شیائولانگ