۵۰ درصد کاهش ترافیک در سال ۲۰۲۰

1399/12/24

۵۰ درصد کاهش ترافیک در سال ۲۰۲۰
در سال ۲۰۲۰ آمارها نشان می‌دهد که مردم آمریکا ۵۰ درصد کمتر در ترافیک به سر برده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، در اینکه کووید-۱۹ تاثیر عظیم و فراگیری روی سبک زندگی مردم گذاشته،‌ تردیدی وجود ندارد. ساکنان شهرهای بزرگ در سال ۲۰۲۰ به شکل محسوسی حس کرده‌اند که ترافیک نسبت به گذشته سبک‌تر شده است. به نظر می‌رسد وقتی بخشی از کسب‌و‌کارها مجبور به تعطیلی شده‌اند و از مردم خواسته شده است که تا می‌توانند در منزل بمانند، به طور طبیعی از ترددها در سطح خیابان‌ها و معابر کاسته می‌شود.

در کشورهای غربی که عادت زیادی به اندازه‌گیری دقیق‌تر دارند، این تغییر محسوس در ترافیک هم مورد اندازه‌گیری قرار گرفته است.در شهرهای بزرگ ایالات‌متحده، این کاهش یا سبک شدن ترافیک در حد ۵۰ درصد بوده است.
در نتیجه مردم ۷۵ درصد زمان کمتری را در ترافیک‌های سطح شهر در طول سال سپری کرده‌اند. هر چند این ساعت‌هایی که مردم در ترافیک نمانده‌اند، خیلی هم به دردشان نمی‌خورد چون آن را بیشتر در منازل خود صرف می‌کنند و در بیشتر اوقات هدر می‌دهند.
این سبک شدن ترافیک فقط در آمریکا نبود، شهرهایی مثل بوگوتا و کلمبیا که به طور منظم در صدر جدول پرترافیک‌ترین شهرهای دنیا در فهرست اینریکس Inrix قرار داشتند در سال ۲۰۲۰ از ۳۱ درصد کاهش در ترافیک سنگین بهره‌مند شدند. تا پیش از تعطیلی‌های سراسری،‌ مردم این شهرها به طور متوسط ۱۳۳ ساعت را در ترافیک هدر می‌دادند.باب پیشیو، ‌تحلیلگر سامانه‌های حمل و نقل در اینریکس می‌گوید: «هر چند سفرهای درون شهری به مرکز شهر به شدت تحت تاثیر انتشار ویروس کرونا قرار گرفته و باعث اعمال محدودیت‌هایی از سوی مسوولان حکومتی شده است، اما این موضوع یک نتیجه مثبت نیز داشته و آن این بوده که تردد نیروهای امدادی و کارگران ضروری در داخل شهر سریع‌تر و آسان‌تر شده‌ و جریان تحویل کالا و بار در سطح شهر هم روان‌تر شده است که تاثیر بسیار مطلوب و حیاتی در اقتصاد شهرها دارد. انتظار می‌رود این وضعیت در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه پیدا کند.»

برچسب ها:

ترافیک