بازنشستگی ۴هزار نفر در فولکس واگن

1399/12/26

بازنشستگی ۴هزار نفر در فولکس واگن
فولکس واگن آلمان برای بازنشستگی زودهنگام ۴هزار نفر در کارخانه‌های آلمان برنامه‌ریزی کرده است.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، پیشنهاد بازنشستگی زودهنگام یا بازنشستگی با روزهای کمتر ممکن است چند میلیون یورو روی دست فولکس واگن خرج بگذارد اما با توجه به دهه پیش رو که خودروها برقی می‌شوند - و خودروهای برقی، هم به قطعات کمتری نیاز دارند، هم در بخش خدمات پس از فروش هزینه‌های نگهداری کمتری دارند - کاهش نیروی انسانی، نوعی پیشگیری به حساب می‌آید.

فولکس واگن در بیانیه‌ای اعلام کرده که همراه با موافقت شورای کارگری برنامه‌ای را طرح‌ریزی و تصویب کرده که برای متولدین ۱۹۶۴ بازنشستگی با روزهای کمتر و برای متولدین ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۰ بازنشستگی زودهنگام تعریف شده است و کارکنان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.
تقریبا ۹۰۰ نفر از این ۴ تا ۵ هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی زودهنگام می‌شوند، اما تعداد دقیق هنوز مشخص نشده است. این برنامه در ۶ کارخانه از کارخانه‌های آلمان و در برند اصلی این گروه خودروسازی انجام می‌شود که در مقایسه با ۱۲۰ هزار پرسنل، رقم چشمگیری نیست. فولکس واگن از اظهارنظر در مورد هزینه‌های این طرح خودداری کرده و بستگی زیادی به این واقعیت دارد که تا چه حد این طرح مورد استقبال کارگران قرار می‌گیرد. برآوردها و حساب‌های سرانگشتی نشان می‌دهد که اگر این طرح به‌طور کامل اجرا شود حدود ۵۰۰ میلیون یورو (۵۹۸ میلیون دلار) برای شرکت فولکس واگن هزینه به وجود می‌آورد، چون این شرکت مجبور می‌شود در بخشی از جبران خدمت مشارکت کند. خودروساز ۸۳ساله آلمانی که می‌خواهد مثل شرکت تسلا آمریکا، بیشتر یک شرکت فناوری باشد تا خودروسازی، بودجه آموزش خود را از ۴۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون یورو افزایش داده است. در ضمن توقف استخدام در گروه خودروسازی فولکس تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید شده است. البته به دلیل‌ گذار از تولید خودروهای بنزینی به برقی، به‌طور قطع و یقین این گروه خودروسازی به تخصص‌های جدید در عرصه دیجیتالی شدن خودرو و توسعه پیل و باتری‌های خودرو نیاز دارد و به ناچار در این حوزه‌ها استخدام خواهد داشت. در برنامه‌های راهبردی گروه فولکس واگن تعریف شده است که هزینه‌های بالاسری ۵ درصد و هزینه‌های تدارکات ۷ درصد در طی دو سال آینده کاهش خواهد یافت.

برچسب ها:

فولکس واگن 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما