ضوابط طرح ترافیک تغییر کرد

1400/01/14

ضوابط طرح ترافیک تغییر کرد
برای ورود به محدوده طرح ترافیک از امروز باید در سامانه «تهران ‌من» نسبت به رزرو روز ورود خود به طرح اقدام کنید.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، تا پیش از این شهروندان می‌توانستند ابتدا به طرح وارد شوند و سپس به صورت خودکار عوارض طرح از حساب شهروندیشان در سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir کسر می‌شد اما در شرایط جدید شهروندان باید پیش از ورود به طرح، روز مورد نظر خود را رزرو نمایند. در غیر این‌صورت محاسبه عوارض تردد خودرو با بیشینه ضرایب و به‌ازای هر روز تردد با نرخ ۷۸۷.۵۰۰ ریال مستقل از ساعت تردد و نوع معاینه فنی خودرو انجام خواهد شد.

شرایط اعلام‌شده از سوی شهرداری تهران برای رزرو طرح به شرح زیر است:

امکان رزرو مجوز روزانه طرح از ظهر روز چهارشنبه هر هفته برای هفته بعد وجود خواهد شد. هم‏چنین امکان رزرو مجوز روزانه طرح برای روزهای هفته‌‏ای که در آن قرار داریم، در صورت تکمیل نشدن ظرفیت روزانه، وجود دارد.
اگر ظرفیت مجاز روزانه رزرو مجوز روزانه طرح به پایان برسد، امکان رزرو وجود نخواهد داشت و شما مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک نخواهید بود و در صورت تردد، بیشینه ضرایب برای محاسبه عوارض برای خودرو شما اعمال و مبلغ ۷۸۷.۵۰۰ ریال از کیف پول شهروندی شما کسر یا به حساب بدهی شما منظور می‌شود.
خودروهایی که بدون رزرو اقدام به ورود و تردد در محدوده طرح ترافیک کنند، غیرمجاز تلقی شده و محاسبه عوارض آن‏‌ها بر اساس بیشینه ضرایب برای محاسبه عوارض به مبلغ ۷۸۷.۵۰۰ ریال است.
مبلغ پرداختی از بابت ثبت رزرو مجوز روزانه طرح برای ورود به محدوده طرح ترافیک، در حساب شهروندی شما مسدود خواهد شد.

مبلغ مسدودی بابت ثبت رزرو مجوز روزانه طرح به ازای تردد خودرو شما به این ‌شرح است:
۶۳۰.۰۰۰ ریال به‌ازای خودرو دارای معاینه فنی عادی
۴۴۱.۰۰۰ ریال به‌ازای خودرو دارای معاینه فنی برتر
۷۰.۰۰۰ ریال به‌ازای خودروی برقی یا هیبریدی

مبلغ نهایی عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک پس از بررسی ترددهای خودرو شما حداکثر 10 روز پس از تاریخ آن از مبلغ مسدودشده کسر و مابقی آن به حساب شما عودت داده خواهد شد و اگر خودرو شما تردد نکند یا توسط دوربین‏‌ها رویت نشود، به میزان ۷۰.۰۰۰ ریال از مبلغ مسدودی شما کسر و مابقی به حساب شما مسترد خواهد شد.

امکان لغو رزرو مجوز روزانه طرح برای هر روز تا ساعت ۶ صبح همان‌روز امکان‌پذیر است.
به منظور ثبت رزرو مجوز روزانه طرح برای ورود به محدوده طرح ترافیک، باید حتما یک خودرو تحت پوشش دارای معاینه فنی معتبر در حساب کاربری خود داشته باشید.
درخواست‏‌های ثبت‏‌شده برای ‏رزرو مجوز روزانه طرح شما منحصر به پلاک خودرو مشخص است و در صورتی‏‌که شما چند خودرو در حساب کاربری دارید، باید برای تردد هر یک جداگانه اقدام به ثبت رزرو کنید.
امکان جابه‏‌جایی رزرو از یک خودرو به خودرو دیگر وجود ندارد و باید رزرو خودرو اول لغو و در صورت وجود ظرفیت برای خودرو دیگر ثبت رزرو شود.

برای ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) نیاز به رزرو نیست.

برچسب ها:

طرح ترافیک 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما