بحران قطعات یدکی خودرو در آمریکا

1400/01/23

بحران قطعات یدکی خودرو در آمریکا
قرار است روز دوشنبه به دلیل بحران نبود قطعات یدکی خودرو، مدیران ۲۰ خودروساز بزرگ بین‌المللی در کاخ سفید حاضر شوند.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، بنا به گفته یک مقام ارشد آمریکایی، نبود قطعات یدکی خودرو در بازار جهانی باعث شده خودروسازان با بحران در تامین قطعات یدکی الکترونیکی مواجه شده و به همین خاطر قرار است روز دوشنبه مدیران عامل دو شرکت خودروساز و قطعه‌ساز بین‌المللی در کاخ سفید حاضر شوند.
بنا به گفته این مقام کاخ سفید در این جلسه مدیران عامل سه خودروساز بزرگ آمریکا و چند قطعه ساز از جمله گلوبال فاندریز و شرکت تولید قطعات الکترونیکی تایوان حاضر شوند.
در این جلسه همچنین جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و برایان دیز، دبیر شورای ملی اقتصادی آمریکا نیز حضور خواهند یافت. شرکت قطعه‌ساز تایوانی که بزرگ‌ترین تولید‌کننده قطعات الکترونیکی خودرو در جهان به شمار می‌رود نیز دعوت کاخ سفید در این جلسه را تایید کرده است. این شرکت بارها اعلام کرده که به شدت در تلاش است تا آنجا که می‌تواند کمبود قطعات الکترونیکی خودرو در بازار جهانی را برطرف کند. دیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: در این نشست قرار است بر لزوم تقویت چرخه تامین قطعات الکترونیکی خودرو در بازار جهانی تاکید شود. جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا هم در این نشست شرکت خواهد کرد.

برچسب ها:

قطعات یدکی خودرو 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما