رقیب اصلی فورد ترانزیت کانکت وارد شد

1399/09/05

رقیب اصلی فورد ترانزیت کانکت وارد شد
کمپانی مرسدس بنز ون متریس را بیشتر با هدف عرضه در بازار آمریکا و سهم خواهی از این بازار بزرگ و رقابت با فورد ترانزیت کانکت در سال 2015 وارد آمریکا کرد

به گزارش خودروها،برای مدل 2021 مرسدس تصمیم گرفته به صورت استاندارد یک گیربکس 9 سرعته خودکار را برای متریس نصب کند. این گیربکس دارای سیستم مبدل گشتاور بوده که جایگزین گیربکس هفت سرعته اتوماتیک قدیمی شده است. مرسدس برای این گیربکس دو مد رانندگی کامفورت و اسپرت و همچنین حالت تعویض دنده به صورت دستی را لحاظ کرده است. تمامی مدل های مرسدس بنز متریس 2021 به یک پیشرانه دو لیتری توربو شارژ چهار سیلندر مجهز شده اند که قادر به تولید 208 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور است.

نمای جانبی مرسدس بنز متریس 2021

تجهیزات و ویژگی های مرسدس بنز متریس 2021

مرسدس بنز متریس دارای دو نسخه باری و مسافری بوده که مدل باری آن با دو فاصله محور مختلف قابل سفارش است؛ ولی نسخه مسافری صرفا با یک فاصله محور ثابت به بازار عرضه می شود. به صورت استاندارد کف فضای بار این خودرو با چوب ساخته شده؛ ولی به صورت آپشنال امکان سفارش کف فضای بار از جنس پلاستیک و همچنین سفارش ریل هایی برای ساده تر بار زدن و ریل های متصل به دیواره های جانبی برای نگه داشتن بارها و همچنین پنل های داخلی وجود دارد.

برای اولین بار در آمریکا، مرسدس تصمیم گرفته ون مترس را با سیستم کروز کنترل تطبیقی به بازار عرضه کند. این کروز کنترل هوشمند در مرسدس بنز متریس با نام Active Distance سیستم شناخته می شود که فاصله خود را با خودروی جلویی به صورت ثابت با در نظر گرفتن نهایت نصف قدرت سیستم ترمز این خودرو تنظیم می کند.

نمای عقب مرسدس بنز متریس 2021

یکی دیگر از ویژگی های اضافه شده به متریس 2021، آینه دیجیتالی دید عقب بوده که تصویر مخابره شده از دوربین HDR نصب شده در شیشه عقب را به راننده در آینه میانی نشان می دهد. مرسدس ادعا کرده که این آپشن برای یک خودروی ون در این سگمنت منحصر به فرد بوده و قصد دارد آن را روی نسخه باری و مسافری متریس نصب کند.

این دوربین دید عقب نه تنها تصویری کاملا واضح از قسمت پشت این خودرو در حالتی که فضای بار با وسایل حجیم و بزرگ احاطه شده به راننده نمایش می دهد، بلکه زاویه دید آن تا دو برابر نسبت به آینه های نصب شده در کابین برای دید عقب وسیع تر است.

فضای بار مرسدس بنز متریس 2021

سخن پایانی

مرسدس قصد دارد عرضه متریس 2021 را در سه ماه اول سال آینده به بازار جهانی آغاز کند و با نزدیک شدن به زمان عرضه اطلاعات بیشتری در خصوص قیمت آن منتشر خواهد شد.

برچسب ها:

فورد ترانزیت 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما