تولید کرولا هیبرید آلتیس در فیلیپین

1400/03/17

تولید کرولا هیبرید آلتیس در فیلیپین
تویوتا موتور فیلیپین، حرکت به سمت سبک زندگی و حمل و نقل پایدار را با خودروی کرولای هیبریدی «آلتیس» به نمایش می‌گذارد.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، بر کسی پوشیده نیست که تلاش در جهت سبک زندگی پایدار sustainable lifestyle، از آثار گرمایش زمین است. بر اساس پژوهش‌های موجود فقط در فیلیپین، ۷۵ درصد از مردم به شکل فعال به دنبال راه حل‌های جایگزین برای حفظ محیط‌زیست هستند چون همه زندگی آنها به آن وابسته است.

کشور فیلیپین در بخش صنعت خودرو،‌ «تویوتا موتور فیلیپین» (TMP) را دارد. در این خودروسازی، فیلیپینی‌ها «کرولای آلتیس هیبریدی» را به طور محلی و بومی می‌سازند و اعتقادشان این است که باید سوخت‌های جایگزین در خودروها مورد استفاده قرار گیرد. تویوتا در سال ۲۰۱۵ موضوعی را تحت عنوان «چالش محیط‌زیستی تویوتا ۲۰۵۰» مطرح کرد. در این موضوع مطرح شده، اقدام‌های بلندمدت برای رسیدن به آلایندگی کربنی صفر برنامه ارائه شده و ۶ چالش مهم معرفی شده‌اند که عبارتند از: کل عملیات تویوتا از ساخت و تولید خودروها در کارخانه‌های بدون آلایندگی، کل چرخه حیات هر خودرو، استفاده بهینه از آب، فناوری‌های بازیافت و هماهنگی همه موارد با فعالیت‌های حفظ و نگهداری از طبیعت.

همچنین در این گزارش آمده است: «چشم‌انداز جهانی تویوتا،‌ همراستا شدن به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل در زمینه‌های انرژی پاک و مقرون به صرفه، اقدام‌های آب و هوایی، تولید و مصرف مسوولانه آب و بهداشت پاک است. تویوتا روزگاری را پیش‌بینی می‌کند که در آن جهان به حالت پایداری رسیده که خودروها با محیط‌زیست در هماهنگی کامل به سر می‌برند.» خودروهای هیبریدی دیگر نوآوری به حساب نمی‌آیند چون تویوتا اولین بار در سال ۱۹۹۷ این فناوری را با پریوس به دنیا معرفی کرد. اما به هر حال اولین بار بود که این فناوری به تولید انبوه می‌رسید. کرولا آلتیس هیبریدی آخرین فناوری‌های هیبریدی تویوتا را در خود دارد و با قیمتی مناسب در بازار فیلیپین عرضه شده است. این خودرو مجهز به یک موتور برقی و یک موتور بنزینی ۱۶ سوپاپ با گنجایش ۸/ ۱ لیتر بوده و توان آن ۹۷ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر است. با این خودرو می‌توان در سه حالت رانندگی کرد: فقط بنزینی، فقط برقی و ترکیبی از هر دو. موتور برقی آن بیشتر برای مصارف داخل شهری است و در سربالایی‌ها بهتر است ترکیبی از موتور برقی و بنزینی مورد استفاده قرار گیرد. آلتیس هیبریدی فیلیپین مجهز به فناوری شارژ باتری هنگام ترمز هم هست.
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما