انتشار اولین تیزر مازراتی گرن توریسمو 2022

1400/03/29

انتشار اولین تیزر مازراتی گرن توریسمو 2022
مازراتی رسما اولین تیزرهای نسل جدید گرن توریسمو را با بدنه تولیدی منتشر کرده و برای اولین بار در بین محصولات خود این مدل را با پیشرانه تمام الکتریکی هم عرضه می کند.

به گزارش پایگاه خبری خودروها، آخرین باری که مازراتی گرن توریسمو 2022 در حال تست شکار شده بود، ماه آپریل بوده که در قامت بدنه آلفارومئو جولیا شکار شده بود. در آن زمان نسل جدید گرندتوریسمو در مراحل اولیه توسعه بود و حال آن مراحل پشت سر گذاشته شده و مازراتی رسما اولین تیزرهای نسل جدید گرن توریسمو را با بدنه تولیدی منتشر کرده است. ولی مازراتی تصمیم گرفته که در این تیزرها بدنه همچنان زیر کاور باشد و بسیاری از قسمت های مهم بدنه را استتار کرده است.

ولی نصب این کاورها روی بدنه نمی تواند همه چیز را هم پنهان کند و مشخص است که این خودروی کوپه به چراغ هایی جدید و شبیه به مازراتی MC20 مجهز شده است. جلوپنجره هم تا حدودی حالتی دایره ای شکل تر نسبت به نسخه پیشین پیدا کرده که در دو سمت آن ورودی های هوای بزرگی طراحی شده اند. در این لحظه هیچ تصویری از قسمت عقب این خودرو در دسترس نیست؛ ولی می توان پیشبینی کرد که مازراتی گرن توریسمو جدید دارای دیزاین جدیدی برای چراغ های عقب باشد. با توجه به اینکه مازراتی ستون C این خودرو را با استیکر پوشانده، شاید طرح یا گرافیک خاصی در مدل تولیدی در این قسمت اعمال شده باشد.

نمای جانبی مازراتی گرن توریسمو 2022

مشخصات فنی مازراتی گرن توریسمو 2022

مازراتی اظهار کرده که گرن توریسمو 2022 اولین محصول این کمپانی بوده که با پیشرانه تمام الکتریکی هم تولید می شود؛ ولی تنها محصول تمام الکتریکی مازراتی نخواهد بود؛ چراکه این خودروساز ایتالیایی تصمیم دارد تمام خودروهای آینده خود را با پیشرانه تمام الکتریکی راهی بازار کند. این مضاف بر خودروهای مجهز به پیشرانه بنزینی بوده و شایعه شده که مازراتی قصد دارد پیشرانه قدرتمند Nettuno شش سیلندری که روی MC20 هم نصب را را روی محصولات آتی خود هم نصب کند. این پیشرانه قادر به تولید 621 اسب بخار قدرت و 730 نیوتن متر گشتاو ربوده که با یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک دو کلاچه کوپل شده است.

مازراتی گرن توریسمو 2022

سخن پایانی

در حال حاضر مازراتی گرن توریسمو در حال گذراندن تست های نهایی جاده ای بوده برای نهایی شدن مشخصات فنی و تبدیل به نسخه تولیدی است. انتظار می رود که این خودروی کوپه در سال 2021 رونمایی شود و فروش آن در سال 2022 صورت بگیرد. همچنین انتظار می رود که نسل جدید گرن کابریو هم در سال 2021 و پس از گرن توریسمو معرفی شود. ولی در ابتدا مدل های مجهز به پیشرانه درونسوز معرفی خواهد شد و نسخه های تمام الکتریکی هر دو خودرو در سال 2022 معرفی خواهند شد.

مازراتی Grecale هم قرار است که در سال 2021 رونمایی شوند و اینها تنها بخشی از 16 خودروی جدیدی هستند که مازراتی وعده داده تا سال 2024 راهی بازار خواهد کرد.

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما