پورشه کاین توربو GT رونمایی شد

1400/04/15

پورشه کاین توربو GT رونمایی شد
پس از شکستن رکورد کراس اوورها در پیست نوربرگ رینگ آلمان، پورشه سرانجام کاین توربو GT را به عنوان پرچمدار نسخه های مختلف این خودرو رونمایی کرد. قرار است که پورشه کاین توربو GT در اوایل سال 2022 به بازارهای جهانی عرضه شود و برای آن قیمت پایه 180 هزار دلار اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،لازم به ذکر است که نسخه توربو GT تنها برای مدل کوپه پورشه کاین قابل سفارش است و استایل بدنه استاندارد این خودرو فاقد این نسخه جذاب است. پورشه کاین توربو GT به یک پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر دو توربوشارژ مجهز شده که قادر به تولید 631 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور است. این پیشرانه در مقایسه با نمونه نصب شده روی کاین توربو معمولی به قطعاتی مانند میل لنگ، پیستون، زنجیر تایم و اتصالات جدید و مقاوم تری مجهز شده است.

نمای عقب پورشه کاین توربو gt

نیروی تولیدی این پیشرانه توسط یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک با تعویض فوق سریع دنده ها به هر دو محور کاین توربو GT منتقل می شود. یک سیستم آب خنک برای سیستم هماهنگ سازی ترکشن پورشه در این مدل نیز طراحی و نصب شده است. کاین توربو GT با اتکا به این پیشرانه قدرتمند قادر است طی 3.1 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت دست یابد و مسافت درگ 400 متر را در 11.6 ثانیه طی می کند و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز 300 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

پورشه کاین توربو gt

ضمن افزایش قدرت، پورشه کاین توربو GT دارای سیستم تعلیق جدیدی بوده که 17 میلی متر ارتفاع این خودرو را نسبت به کاین توربو معمولی کمتر کرده است. این سیستم تعلیق بادی بسته به مد رانندگی انتخاب شده تا 15 درصد نسبت به تعلیق نصب شده در کاین توربو معمولی سخت تر است. همچنین تنظیمات سایر تکنولوژی های این خودرو مانند سیستم تعلیق تطبیق پذیر، کنترل داینامیک شاسی و توزیع گشتاور با توجه به این نسخه اسپرت تر همگام سازی شده اند.

نمای عقب پورشه کاین توربو gt

استایل ظاهری و کابین پورشه کاین توربو GT

پورشه کاین توربو GT به رینگ های 22 اینچی مجهز شده که یک اینچ عرض بیشتری در اکسل جلو دارند. این خودرو به تایرهای اختصاصی پیرلی P Zero Corsa مجهز شده که چسبندگی زیادی به سطح جاده دارند. همچنین این اسیووی قدرتمند به صورت استاندارد به دیسک های ترمز کربن سرامیکی مجهز شده که قطری معادل 440 میلی متر در اکسل جلو و 410 میلی متر در اکسل عقب دارند.

نمای جانبی پورشه کاین توربو gt

کاین توربو GT دارای پروفیل جلو باز طراحی شده ای بوده و به ورودی های هوای بزرگتر در قسمت های کناری و همچنین باله برجسته تری در قسمت پایینی سپر مجهز شده است. سقف، دیفیوزر عقب، رکاب های جانبی و بال عقب همگی از جنس فیبر کربن ساخته شده اند. اسپویلر تطبیق پذیر این خودرو دارای یک فلاپ 51 میلی متری بوده که دو برابر ابعاد نمونه نصب شده روی کاین توربو معمولی است.

کابین پورشه کاین توربو gt

یک جفت خروجی اگزوز بیضی شکل هم از قسمت میانی سپر عقب خارج شده اند. این لوله ها از جنس تیتانیوم هستند و فاقد صدا خفه کن میانی بوده که به موجب آن 18 کیلوگرم از وزن خودرو کاسته شده است.

صندلی پورشه کاین توربو gt

درون کابین این خودرو فضا برای نشستن چهار سرنشین در دو ردیف وجود دارد. صندلی های نصب شده در ردیف جلو در هشت جهت به صورت الکترونیکی قابل تنظیم هستند. همه این صندلی ها در قسمت میانی با جیر آلکانتارا سوزن زنی شده تودوزی شده اند که دارای دوختی به رنگ خاکستری Arctic یا Neodyme هستند. همچنین عبارت توربو GT روی پشت سری هر یک صندلی ها تودوزی شده است. یک نوار زرد رنگ هم در موقعیت ساعت 12 روی غربیلک فرمان طراحی شده است.

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما