معرفی فولکس واگن لاماندو 2022

1400/04/29

معرفی فولکس واگن لاماندو 2022
فولکس واگن لاماندو دقیقا چیست؟ این خوردو در واقع نسخه مثلا مدرن تر و جذاب تر از Sagitar بازار چین یا همان جتا در سایر بازارهای جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،تصاویر نسل دوم فولکس واگن لاماندو توسط وزارت صنعت و تکنولوژی چین به عنوان بخشی از پروسه هومولوگیشن منتشر شده است. فولکس واگن لاماندو 2022 در نسل دوم خود دارای چهره ای کاملا متفاوت نسبت به مدل پیشین بوده و دارای طراحی خندان در نمای جلو بوده که در اولین برخورد مزدا 3 را در ذهن ما تداعی می کند. در خصوص طراحی چراغ های جلو هم می توان گفت که فولکس واگن از خانواده محصولات الکتریکی ID خود الگوبرداری کرده و اگر بخواهیم صادق باشیم، چندان بد نشده است.

فولکس واگن لاماندو 2022

تصاویر منتشر شده توسط وزارت صنعت چین فولکس واگن لاماندو را در تریم های مختلفی نمایش می دهد که شامل مدل پرچمدار با خروجی های اگزوز مصنوعی است. چراغ های عقب تمام LED با نوار سرتاسری بین آنها تداعی کننده سبک طراحی پژو 508 هستند و چنین سبک طراحی از فولکس واگن واقا بعید بود. به طور کلی طراحی نسل دوم فولکس واگن لاماندو به خصوص در پروفیل عقب زشت و زننده بوده و استایل آن چیزی بین یک سدان سنتی یا خودرویی لیفتبک شده است.

متاسفانه وزارت صنعت چین تصاویر مربوط به کابین این خودرو را منتشر نکرده؛ ولی حدس می زنیم که داشبورد این خودرو با دو نمایشگر دیجیتالی در کنار هم(یکی برای مالتی مدیا و سرگرمی و دیگری برای نشانگرهای پشت فرمان) احاطه شده باشد. اگر حدس ما درست باشد، فولکس واگن لاماندو داشبورد با دیزاینی متفاوت از Sagitar داشته که همان جتا ویژه بازار چین بوده و از نظر فنی با لاماندو مشترک است.

نمای عقب فولکس واگن لاماندو 2022

مشخصات فنی و ابعاد فولکس واگن لاماندو

نسل جدید فولکس واگن لاماندو طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4784، 1831 و 1469 میلی متر دارد و فاصله بین دو محور آن نیز 2731 میلی متر اعلام شده است. بدین ترتیب این خودرو تا حد زیادی از آرتئون ویژه بازار چین که با پسوند CC شناخته می شد، کوچکتر است. این خودرو با رینگ های آلیاژی مختلفی از 16 تا 18 اینچ راهی بازار می شود و قلب تپنده آن را هم یک پیشرانه 1.4 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر تشکیل داده که قادر به تولید 148 اسب بخار قدرت بوده و فولکس واگن نزدیک به یک دهه است که این پیشرانه را روی محصولات خود نصب می کند.

 

سخن پایانی

همانند نسل قبلی، مدل 2022 لاماندو هم فولکس واگنی ویژه بازار چین است. بزرگترین بازار خودرویی جهان یعنی چین هنوز هم عاشقان خودروهای سدان را دارد و به همین دلیل فولکس واگن خودروهای سدان دیگری را به بازار چین عرضه کرده که پرچمدار آنها فیدئون بوده که جانشین غیر مستقیم فولکس واگن Phaeton محسوب می شود.

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما