توزیع قطره‌چکانی خودرو به بازار

1400/05/31

توزیع قطره‌چکانی خودرو به بازار
توزیع قطره‌چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی عاملی شده تا بخشی از تقاضای خرید خودرو از بازار خارج و قیمت‌ها شیب افزایشی را تجربه کنند.چند روزی است که بنا بر اعلام ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از شیوع گسترده بیماری کرونا اصناف از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مردادماه در سراسر کشور تعطیل شده‌اند با این وجود بازار خودرو نسبت به تعطیلی‌ها و توقف معاملات واکنش متفاوتی داشته است.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، در طول چند روز اخیر بازار خودرو با رشد قیمت‌ها در انواع خودروهای داخلی آن‌ هم در فضای مجازی روبه رو بوده است به نحوی که در این مدت هیچ معامله‌ای به صورت رسمی انجام نشد اما در بازارهای غیر رسمی وضعیت قیمت‌گذاری‌های کاذب خودروها داغ بود و هر کس برای سود بیشتر رقم‌های مختلفی را برای خودروهای خود اعلام می‌کند.

به گفته فعالان بازار خودرو، قیمت‌ها ارتباط بسیار مستقیمی با نرخ دلار دارد، هر زمان که نرخ دلار افزایش پیدا می‌کند قیمت خودرو هم در مسیر رشد قرار می‌گیرد و البته بالعکس این موضوع هم وجود دارد.ولی از آنجا که نرخ دلار همواره افزایشی بوده مردم مدت طولانی است که کاهش قیمت خودرو را ندیده‌اند و مدام بازار شاهد رشد قیمت‌ها است. البته مهم اینجاست کمتر معامله‌ای در بازار انجام می‌شود و قیمت به صورت کاذب روند صعودی دارد. البته نکته دیگری که باعث شده طی این روزها و با وجود تعطیلات، قیمت خودروها به‌صورت عجیب و غریبی افزایش پیدا کند، عدم تحویل به موقع خودروها به ثبت‌نام‌ کنندگان است.توزیع قطره‌چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی عاملی شده تا بخشی از تقاضای خرید خودرو از بازار خارج و قیمت‌ها شیب افزایشی را تجربه کنند.