سهم ایران‌خودرو از بازار

1400/06/17

سهم ایران‌خودرو از بازار
گروه صنعتی ایران‌خودرو علاوه بر تثبیت جایگاه خود به عنوان خودروساز اول کشور و کسب سهم ۵۳ درصدی در بازار سواری، توانسته تعداد خودروهای تحویلی به مشتریان را در پنج ماه‌ نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش دهد.
به گزارش پایگاه خبری خودروها، براساس گزارش عملکرد پنج ماهه امسال گروه صنعتی ایران‌خودرو، میانگین تحویل روزانه محصولات ایران‌خودرو هزار و ۸۰۰ دستگاه بوده که با وجود تعطیلات تابستانی و کرونا، این عدد در برخی روزها به سه هزار دستگاه نیز رسیده است.
برمبنای این گزارش، گروه صنعتی ایران‌خودرو، در پنج ماهه امسال ۱۸۶ هزار و ۶۷۷ دستگاه خودروی سواری به تولید رسانده است.
این خودروساز با اتخاذ رویکرد افزایش سهم برند خود در محصولات تولیدی، درصدد است تا ضمن ارتقای کیفیت محصولات، نسبت به تنوع بخشی به آن و تولید با برند ملی اقدام کند. محصول دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک از جمله محصولات پرطرفدار ایران‌خودرو به شمار می‌رود که توانسته عنوان تنها دارنده پنج ستاره کیفیت در میان خودروهای ساخت داخل را نیز کسب کند.
همچنین تولید «تارا» که به تازگی وارد بازار شده از جمله اقدامات مهم این خودروساز در توسعه محصول به شمار می‌رود. تارا اتوماتیک به همراه سایر محصولات بهبود یافته نیز به زودی به سبد محصولات این شرکت اضافه خواهد شد. کراس‌اوور ایران‌‌خودرو که نخستین کراس‌اوور تولید داخل با سطح بالای داخلی‌سازی است نیز در حال طی کردن مراحل طراحی بوده و پس از رونمایی، پایان سال آینده به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.