مزدا CX-5 2022 رونمایی شد

1400/06/28

مزدا CX-5 2022 رونمایی شد
مزدا امروز CX-5 2022 را معرفی کرده که تغییراتی هوشمندانه در استایل ظاهری و کابین را به خود دیده و به صورت استاندارد دارای سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک است.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،با نگاه دقیقتر متوجه می شوید که هر یک از چراغ های جلو و عقب حال  دارای یک المان چراغ LED مربعی شکل هستند تا CX-5 که پرفروشترین محصول مزدا در بازار آمریکا بوده چهره ای خشن تر و جذابتر به خود بگیرد. طراحان مزدا همچنین گرافیک جلوپنجره را هم بروزرسانی کرده اند تا حالتی سه بعدی به جای مشبندی ساده مزدا CX-5 مدل 2021 در آن دیده شود.

مزدا CX-5 2022

مزدا CX-5 توربو 2022

برای مدل 2022 مزدا CX-5، نسخه گرند تورینگ حذف شده و به جای آن یک نسخه توربو 2.5 عرضه شده است. مزدا اظهار کرده که این نسخه که به پیشرانه توربوشارژ مجهز شده دارای بروزرسانی های ظاهری متفاوتی بوده و آن را از نسخه های مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی مزدا CX-5 متمایز می کند. این نسخه توربو دارای تریم مشکی براق و همچنین تریم قرمز رنگ به همراه رد دوخت تودوزی درون کابین است.

مزدا CX-5 2022

یک پله بالاتر نسخه 2.5 توربو Signature بوده که دارای دیزاین هوشمندانه تری بوده و روی بدنه آرک های چرخی همرنگ با بدنه نصب شده اند که رینگ های آلیاژی نقره ای براق زیبایی این سبک طراحی را دوچندان کرده اند. درون کابین مزدا از مواد اولیه با کیفیت و لوکسی شامل چرم ناپا و چوب طبیعی استفاده کرده تا CX-5 را نزدیک به اسیووی های لوکس کند.

تغییرات اعمال شده روی مزدا CX-5 2022 همگی با چشم قابل مشاهده نیستند؛ بلکه این خودرو به یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک با عملکرد سریعتر مجهز شده که شتابگیری نرمتری را برای این خودرو به ارمغان آورده است. نه تنها این بلکه این اسیووی کامپکت دارای سیستم تعلیقی جدید هم بوده که بهتر لرزش های بیرون و نویز ناشی از حرکت روی سطح جاده را به وسیله یک ساختار دمپینگ کنترلی جدید و صلبیت بیشتر ساختار فریم تعلیق به خود جذب می کند.

مزدا CX-5 2022

یکی دیگر از بروزرسانی های مهم اعمال شده در CX-5 این بوده که حال تمامی مدل های 2022 به صورت استاندارد به سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک مجهز شده اند. بدین ترتیب مزدا این سیستم انتقال قدرت AWD را به صورت استاندارد روی تمام اعضای خانواده CX در آینده نصب خواهد کرد. به عبارت دیگر از کراس اوور ساب کامپکت CX-30 گرفته تا کراس اوور سایز متوسط CX-9 همگی حتی در مدل پایه هم به سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک مجهز خواهند بود.

 

سخن پایانی

لازم به ذکر است که مزدا تایید کرده نسل بعدی CX-5 خودرویی کاملا متفاوت نسبت به این نسل خواهد بود؛ چراکه روی یک پلتفرم پایه عقب محرک جدید با پیشرانه شش سیلندر خطی توسعه داده می شود. در این لحظه مشخص نیست که چه زمانی این مدل از راه می رسد.

برچسب ها:

مزدا CX-5 2022 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما