مرسدس بنز G کلاس نظامی W464 معرفی شد

1400/07/17

مرسدس بنز G کلاس نظامی W464 معرفی شد
مرسدس بنز یک G واگن نظامی جدیدی را برای بازار اروپا معرفی کرده تا دستی به سر و روی این اسیووی محبوب ارگان های دولتی و نظامی کشیده باشد.

به گزارش پایگاه خبری خودروها،با وجود اینکه مرسدس بنز G کلاس امروزه یک اسیووی بسیار لوکس محسوب می شود، در برخی کشورها به عنوان یک اسیووی نظامی برای ارتشها و ارگانهای دولتی و نظامی ایفای نقش می کند. این مرسدس G کلاس یا جی واگن که در تصویر می بینید با کد اتاق W461 شناخته می شود که از سال 1992 در حال تولید است. ولی امروز مرسدس بنز یک G واگن نظامی جدیدی را برای بازار اروپا معرفی کرده تا دستی به سر و روی این اسیووی محبوب ارگان های دولتی و نظامی کشیده باشد.

مرسدس بنز G کلاس نظامی

به گفته رسانه Which Car استرالیا، این G کلاس نظامی و ویژه جدید با کد اتاق W464 شناخته می شود و در حال حاضر صرفا ویژه ارگان های دولتی و نظامی به منظور انجام عملیات های ویژه و نجات تولید می شود. با این حال این رسانه استرالیایی به نقل از مرسدس بنز بیان کرده که نسخه W461 جی واگن نیز همچنان تولید می شود.

نمای عقب مرسدس بنز G کلاس نظامی

مشخصات فنی مرسدس بنز G واگن W464 نظامی

در این لحظه جزییات زیادی در خصوص این اسیووی نظامی توانمند برای عموم منتشر نشده، ولی اعلام شده که نسخه غیر نظامی G واگن W464 G350d قابلیت های آفرودی به مراتب بالاتری نسبت به نسخه پیشین دارد؛ ضمن اینکه به یک پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر خطی توربودیزل قدرتمندتر از قبل نیز مجهز شده است.

مرسدس بنز G کلاس نظامی

گزارش شده که مرسدس بنز G واگن W464 از یک پیشرانه 245 اسب بخاری با 600 نیوتن متر گشتاور بهره می برد که 35 درصد توان این پیشرانه دیزلی نسبت به قبل ارتقا داشته و گشتاور آن نیز به اندازه 50 درصد نسبت به پیشرانه نسخه پیشین G واگن افزایش یافته است. این قدرت و گشتاور توسط یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ این اسیووی نظامی و چند منظوره منتقل می شود.

پیکاپ مرسدس بنز G کلاس نظامی

مرسدس به بهبود مصرف سوخت این G واگن جدید نیز فکر کرده و یک سیستم هیبریدی ملایم 24 ولتی را نیز برای آن نصب کرده است. همچنین ظرفیت باربری این خودرو نیز افزایش یافته و المان های مدرنی همچون چراغ های اصلی LED و همچنین چراغ های روشنایی در روز LED به آن اضافه شده اند.

مرسدس بنز G کلاس نظامی

همچنین نسخه غیر نظامی مرسدس بنز G کلاس W464 دارای یک تریم جدید پروفشنال لاین برای استایل بیرونی بوده که به تازگی در نمایشگاه مونیخ نیز به نمایش گذاشته شده بود. پکیج پروفشنال لاین جدا از بروزرسانی ظاهری دارای ویژگی ها و تجهیزات بیشتر با هدف بهبود قابلیت های آفرودیست.

 

سخن پایانی

مرسدس در نمایشگاه خودرو مونیخ 2021، اسیووی الکتریکی EQG کانسپت را رونمایی کرد که خودروی مفهومی نزدیک به نمونه تولیدی محسوب شده و در واقع نسخه تمام الکتریکی همین G کلاس یا G واگن محسوب می شود. در این لحظه هیچ جزییاتی در خصوص پیشرانه الکتریکی این G کلاس الکتریکی منتشر نشده و مرسدس زمانی را برای عرضه این خودرو به بازارهای جهانی مشخص نکرده است. ولی انتظار می رود که تغییراتی جزیی در نسخه تولیدی به خصوص در طراحی ظاهری EQG نسبت به مدل مفهومی اعمال شود.

برچسب ها:

مرسدس بنز G کلاس